Place | Name | Year | School | Score | Medals/Trophy (Individual) | Medals (School team) | |
1 | Jayden Z | 3 | Livingstone Primary School | 7 | Grade 3 Top Player Trophy | Silver (Runner Up Team) | |
2 | Darline A | 3G | Glendal Primary School | 6 | Girls Top Player Trophy | ||
3 | Annabelle G | 2G | Kew Primary School | 6 | Grade 2 Top Player Trophy | ||
4 | Deethya Sai K | 2G | Glenroy Central Primary School | 6 | Grade 2 Silver | ||
5 | Aaron A | 3 | St Leonard's School | 6 | Grade 3 Silver | ||
6 | Wilbur H | 1 | Apollo Parkways Primary School | 5.5 | Grade 1 Top Player Trophy | ||
7 | Omika Inol P | 3 | Glen Waverley Primary School | 5.5 | Grade 3 Bronze | ||
8 | Ronald L | 2 | Deepdene Primary School | 5 | Grade 2 =Bronze | Gold (Champion team) | |
9 | Senuk D | 0 | Deepdene Primary School | 5 | Prep Top Player Trophy | Gold (Champion team) | |
10 | Nikhil A | 3 | Glen Waverley Primary School | 5 | |||
11 | Sam W | 1 | Kew Primary School | 5 | Grade 1 Silver | ||
12 | Vidushi D | 2G | Glen Waverley Primary School | 5 | Girls Silver | ||
13 | Thomas D | 3 | Canterbury Primary School | 5 | |||
14 | Yue Shan G | 2G | Viewbank Primary School | 5 | Girls Bronze | ||
15 | Kouki T | 2 | Boroondara Park Primary School | 5 | Grade 2 =Bronze | ||
16 | Jayden C | 3 | Templeton Primary School | 5 | |||
17 | Neelesh S | 1 | Brentwood Park Primary School | 5 | Grade 1 Bronze | ||
18 | Bradley N | 2 | Deepdene Primary School | 5 | Grade 2 =Bronze | Gold (Champion team) | |
19 | Elijah B | 3 | Northcote Primary School | 5 | |||
20 | Aidan L | 3 | Birralee Primary School | 5 | |||
21 | Vincent N | 3 | Glendal Primary School | 4.5 | |||
22 | Lucy C | 2G | Banyule Primary School | 4.5 | |||
23 | Orlan S | 3 | Ivanhoe Primary School | 4.5 | |||
24 | Ryan F | 3 | Glendal Primary School | 4 | |||
25 | Elizabeth Z | 2G | Banyule Primary School | 4 | |||
26 | Justin C | 2 | Deepdene Primary School | 4 | Gold (Champion team) | ||
27 | Harry N | 1 | Banyule Primary School | 4 | |||
28 | Nathan L | 3 | Serpell Primary School | 4 | |||
29 | Eric W | 3 | St Andrews Christian College | 4 | |||
30 | David S | 2 | Banyule Primary School | 4 | |||
31 | Henry J | 2 | Preston Primary School | 4 | |||
32 | Lucas M | 3 | St Andrews Christian College | 4 | |||
33 | Andy F | 3 | Waverley Christian College | 4 | |||
34 | Paul B | 2 | St Andrews Christian College | 4 | |||
35 | Kingsley W | 1 | Livingstone Primary School | 4 | Silver (Runner Up Team) | ||
36 | Marcus K | 2 | Boroondara Park Primary School | 4 | |||
37 | Ryan M | 1 | Livingstone Primary School | 4 | Silver (Runner Up Team) | ||
38 | Shrey P | 3 | Templeton Primary School | 4 | |||
39 | Arjun B | 3 | Ivanhoe Primary School | 4 | |||
40 | Alex B | 2 | Scotch College | 4 | |||
41 | Manny D | 3 | Ivanhoe Primary School | 4 | |||
42 | Lucas N | 0 | Viewbank Primary School | 4 | Prep Silver | ||
43 | Lucy L | 2G | Viewbank Primary School | 4 | |||
44 | Brendan G | 3 | Templeton Primary School | 4 | |||
45 | Jeremy W | 2 | Viewbank Primary School | 4 | |||
46 | Derek Q | 3 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 3.5 | |||
47 | William Z | 3 | Glendal Primary School | 3.5 | |||
48 | Jeffery L | 3 | Waverley Christian College | 3.5 | |||
49 | Louis L | 3 | Wales Street Primary School | 3.5 | |||
50 | Parth C | 3 | Deepdene Primary School | 3.5 | |||
51 | Ava D | 3G | Livingstone Primary School | 3.5 | Silver (Runner Up Team) | ||
52 | Darren T | 3 | St Bridget's School | 3.5 | |||
53 | Joshua S | 3 | Banyule Primary School | 3.5 | |||
54 | Joshua M | 3 | Blackburn Lake Primary School | 3.5 | |||
55 | Oliver A | 3 | St Joseph's School | 3.5 | |||
56 | Marcus L | 3 | Deepdene Primary School | 3 | |||
57 | Kingsley C | 2 | Deepdene Primary School | 3 | |||
58 | Jayden C | 2 | Livingstone Primary School | 3 | |||
59 | Nishi D | 3G | Banyule Primary School | 3 | |||
60 | Charlie R | 3 | Lower Plenty Primary School | 3 | |||
61 | Audrey L | 2G | Erasmus Primary School | 3 | |||
62 | Ezzilden M | 3 | Dallas Brooks Community Primary | 3 | |||
63 | Emily D | 2G | Preston Primary School | 3 | |||
64 | Tony L | 2 | Deepdene Primary School | 3 | |||
65 | Mark T | 3 | Wales Street Primary School | 3 | |||
66 | Daniel Z | 3 | Donburn Primary School | 3 | |||
67 | Vetri S | 3 | Viewbank Primary School | 3 | |||
68 | Eric X | 2 | Templeton Primary School | 3 | |||
69 | Phoebe L | 2G | Deepdene Primary School | 3 | |||
70 | William X | 1 | Deepdene Primary School | 3 | |||
71 | Eugenie Y | 3G | Ivanhoe Primary School | 3 | |||
72 | Elias A | 3 | Deepdene Primary School | 3 | |||
73 | Timothy W | 3 | Viewbank Primary School | 3 | |||
74 | Shreya S | 1G | Dallas Brooks Community Primary | 3 | |||
75 | Jincheng L | 3 | St Andrews Christian College | 3 | |||
76 | Lok Lan Y | 0 | Balwyn North Primary School | 2.5 | Prep Bronze | ||
77 | Anuk D | 1 | Banyule Primary School | 2.5 | |||
78 | Ethan A | 1 | Banyule Primary School | 2.5 | |||
79 | Aanya S | 2G | Erasmus Primary School | 2.5 | |||
80 | Phoebe J | 1G | Preston Primary School | 2.5 | |||
81 | Tom L | 2 | Templeton Primary School | 2.5 | |||
82 | Hesara Diyon R | 3G | Glendal Primary School | 2 | |||
83 | Mackenzie E | 2G | St Bridget's School | 2 | |||
84 | Ethan S | 1 | Ivanhoe Primary School | 2 | |||
85 | Will G | 2 | Our Holy Redeemer School | 2 | |||
86 | Jason K | 2 | St Bridget's School | 2 | |||
87 | Max B | 3 | Lower Plenty Primary School | 2 | |||
88 | Lars R | 1 | Our Holy Redeemer School | 2 | |||
89 | Ellie S | 3G | Ivanhoe Primary School | 2 | |||
90 | Nikki S | 2G | St Bridget's School | 2 | |||
91 | Coen W | 3 | Preston Primary School | 1.5 | |||
92 | Caeden S | 3 | Banyule Primary School | 1.5 | |||
93 | Vikas C | 2 | Glen Waverley Primary School | 1.5 | |||
94 | Felix G | 2 | Our Holy Redeemer School | 1.5 | |||
95 | Sam R | 2 | St Thomas the Apostle School (Blackburn) | 1.5 | |||
96 | Joshua C | 3 | Deepdene Primary School | 1.5 | |||
97 | Garcia Z | 2 | St Bridget's School | 1.5 | |||
98 | James G | 1 | Our Holy Redeemer School | 1 | |||
99 | Jonah P | 2 | Wales Street Primary School | 1 | |||
100 | Maryrose K | 1G | Erasmus Primary School | 1 | |||
Schools Standing | |||||||
Place | Name | Score | |||||
1 | DEEPDENE PRIMARY SCHOOL | 19 “Junior Primary State Final – Champion School” trophy | |||||
2 | LIVINGSTONE PRIMARY SCHOOL | 18.5 “Junior Primary State Final – Runner Up School” trophy | |||||
3 | GLENDAL PRIMARY SCHOOL | 18 | |||||
4-5 | GLEN WAVERLEY PRIMARY SCHOOL | 17 | |||||
VIEWBANK PRIMARY SCHOOL | 17 | ||||||
6 | BANYULE PRIMARY SCHOOL | 16.5 | |||||
7 | TEMPLETON PRIMARY SCHOOL | 16 | |||||
8 | IVANHOE PRIMARY SCHOOL | 15.5 | |||||
9 | ST ANDREWS CHRISTIAN COLLEGE | 15 | |||||
10-11 | KEW PRIMARY SCHOOL | 11 | |||||
PRESTON PRIMARY SCHOOL | 11 | ||||||
12 | ST BRIDGET'S SCHOOL | 9.5 | |||||
13 | BOROONDARA PARK PRIMARY SCHOOL | 9 | |||||
14-15 | WALES STREET PRIMARY SCHOOL | 7.5 | |||||
WAVERLEY CHRISTIAN COLLEGE | 7.5 | ||||||
16-17 | ERASMUS PRIMARY SCHOOL | 6.5 | |||||
OUR HOLY REDEEMER SCHOOL | 6.5 | ||||||
18-20 | GLENROY CENTRAL PRIMARY SCHOOL | 6 | |||||
| ST LEONARD'S SCHOOL | 6 | |||||
| DALLAS BROOKS COMMUNITY PRIMARY | 6 | |||||
21 | APOLLO PARKWAYS PRIMARY SCHOOL | 5.5 | |||||
22-26 | BRENTWOOD PARK PRIMARY SCHOOL | 5 | |||||
LOWER PLENTY PRIMARY SCHOOL | 5 | ||||||
| BIRRALEE PRIMARY SCHOOL | 5 | |||||
| CANTERBURY PRIMARY SCHOOL | 5 | |||||
| NORTHCOTE PRIMARY SCHOOL | 5 | |||||
27-28 | SCOTCH COLLEGE | 4 | |||||
SERPELL PRIMARY SCHOOL | 4 | ||||||
29-31 | ST JOSEPH'S SCHOOL | 3.5 | |||||
THE GOOD SHEPHERD LUTHERAN PRIMARY | 3.5 | ||||||
| BLACKBURN LAKE PRIMARY SCHOOL | 3.5 | |||||
32 | DONBURN PRIMARY SCHOOL | 3 | |||||
33 | BALWYN NORTH PRIMARY SCHOOL | 2.5 | |||||
34 | ST THOMAS THE APOSTLE SCHOOL (BLACKBURN) | 1.5 | |||||