Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament March 5th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic qualifications: Primary Open semi-final/ Primary Girls State final

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Damaris A

5    

Glendal Primary School    

7    

     Primary Open  & Primary Girls

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Vinh V

4    

Glendal Primary School    

6.5  

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  3  

Tedric L

4    

Viewbank Primary School    

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Silver

 

  4  

Darline A

3    

Glendal Primary School    

6    

     Primary Open  & Primary Girls

High Distinction

Girls Gold

 

  5  

Angela F

5    

Glendal Primary School    

6    

     Primary Open  & Primary Girls

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  6  

Jordan L

6    

Glendal Primary School    

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  7  

Sachin T

6    

Glendal Primary School    

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Bronze

 

  8  

Alan P

6    

Wheelers Hill Primary      

5.5  

Primary Open

Distinction

  

  9  

Timothy M

5    

Research Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

Ryan F

3    

Glendal Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 11  

Yunal S

6    

Glendal Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 12  

Vincent N

3    

Glendal Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 13  

Shenara V

4    

Glendal Primary School    

5    

     Primary Open  & Primary Girls

Distinction

Girls Silver

 

 14  

Imandi S

4    

Glendal Primary School    

5    

     Primary Open  & Primary Girls

Distinction

Girls Bronze

 

 15  

Ronald L

2    

Deepdene Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Gold

 

 16  

Max M

5    

Hartwell Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 17  

Lachlan C

6    

Deepdene Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Duy H

5    

Deepdene Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 19  

Darcy L

6    

Haileybury (City Campus)  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 20  

Ziming X

4    

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

  

 21  

Joshua N

6    

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

  

 22  

James K

4    

St Bridget's Primary School

4    

 

Credit

  

 23  

Sebastian O

6    

Haileybury (City Campus)  

4    

 

Credit

  

 24  

Mohammed S

3    

Caulfield Grammar School  

4    

 

Credit

  

 25  

Gregory S

6    

Haileybury (City Campus)  

4    

 

Credit

  

 26  

Nicholas L

6    

St Bridget's Primary School

4    

 

Credit

  

 27  

Max M

6    

Haileybury (City Campus)  

4    

 

Credit

  

 28  

Matthew M

3    

Glendal Primary School    

4    

 

Credit

  

 29  

Blake R

4    

Glendal Primary School    

4    

 

Credit

  

 30  

Benjamin W

3    

Our Holy Redeemer School  

4    

 

Credit

  

 31  

Sione G

5    

Our Holy Redeemer School  

4    

 

Credit

  

 32  

Phoenix B

4    

Our Holy Redeemer School  

4    

 

Credit

  

 33  

Ryco P

5    

Our Holy Redeemer School  

4    

 

Credit

  

 34  

Justin C

2    

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

Prep-2 Silver

 

 35  

Senuk D

Prep

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

Prep-2 Bronze

 

 36  

Eleanor L

4    

St Bridget's Primary School

4    

Primary Girls

Credit

  

 37  

Jack W

4    

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

  

 38  

Kingsley C

2    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 39  

Xander W

4    

St Bridget's Primary School

3.5  

 

Participation

  

 40  

Jason K

2    

St Bridget's Primary School

3.5  

 

Participation

  

 41  

Alex L

4    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 42  

Tony L

2    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 43  

Cameron S

3    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 44  

Oscar W

4    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 45  

Oliver B

4    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 46  

Raja R

3    

Our Holy Redeemer School  

3.5  

 

Participation

  

 47  

Harry J

3    

Deepdene Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 48  

Luke B

6    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 49  

Max T

6    

Haileybury (City Campus)  

3    

 

Participation

  

 50  

Nethum P

6    

Haileybury (City Campus)  

3    

 

Participation

  

 51  

Alex A

3    

Deepdene Primary School    

3    

 

Participation

  

 52  

Ethan L

3    

Deepdene Primary School    

3    

 

Participation

  

 53  

Aiden M

4    

St Bridget's Primary School

3    

 

Participation

  

 54  

Brenda S

3    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 55  

Sabrina P

5    

Haileybury (City Campus)  

3    

 

Participation

  

 56  

Bradley N

2    

Deepdene Primary School    

3    

 

Participation

  

 57  

Jenson H

2    

St Bridget's Primary School

3    

 

Participation

  

 58  

Nuha S

6    

Haileybury (City Campus)  

3    

 

Participation

  

 59  

Lucia C

5    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 60  

Harriet J

2    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 61  

Felix G

2    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 62  

Hunter F

2    

Our Holy Redeemer School  

3    

 

Participation

  

 63  

Josephine C

3    

Our Holy Redeemer School  

2.5  

 

Participation

  

 64  

Tyler E

4    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 65  

Harry S

3    

Deepdene Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 66  

Aiden T

2    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 67  

Matthew P

5    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 68  

Mackenzie E

2    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 69  

Lars R

1    

Our Holy Redeemer School  

2.5  

 

Participation

  

 70  

Lucy D

4    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 71  

Oliver M

3    

Our Holy Redeemer School  

2.5  

 

Participation

  

 72  

Lachlan C

2    

Our Holy Redeemer School  

2.5  

 

Participation

  

 73  

Jeremy B

1    

Deepdene Primary School    

2    

 

Participation

  

 74  

Henry H

4    

St Bridget's Primary School

2    

 

Participation

  

 75  

Otto P

3    

Our Holy Redeemer School  

2    

 

Participation

  

 76  

Anna M

2    

St Bridget's Primary School

2    

 

Participation

  

 77  

Jeffrey H

4    

Deepdene Primary School    

2    

 

Participation

  

 78  

Sherinah P

5    

Haileybury (City Campus)  

2    

 

Participation

  

 79  

Jiah S

4    

Holy Family School        

2    

 

Participation

  

 80  

Nikki S

2    

St Bridget's Primary School

1.5  

 

Participation

  

 81  

Kavya S

2    

Holy Family School        

1.5  

 

Participation

  

 82  

Dexter M

3    

Deepdene Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 83  

Nathanael W

3    

Deepdene Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 84  

Hamish M

1    

Our Holy Redeemer School  

1.5  

 

Participation

  

 85  

Poppy T

1    

Our Holy Redeemer School  

1    

 

Participation

  
         
         
         
         

Place

Name                      

 

Score

     

  1  

GLENDAL PRIMARY SCHOOL    

25.5      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

DEEPDENE PRIMARY SCHOOL    

17.5

     

  3  

HAILEYBURY (CITY CAMPUS)  

16.5

     

  4  

OUR HOLY REDEEMER SCHOOL  

16  

     

  5  

ST BRIDGET'S PRIMARY SCHOOL

15.5

     

  6  

VIEWBANK PRIMARY SCHOOL    

6    

     

  7  

WHEELERS HILL PRIMARY      

5.5  

     

  8  

RESEARCH PRIMARY SCHOOL    

5    

     

  9  

HARTWELL PRIMARY SCHOOL    

4.5  

     

 10  

CAULFIELD GRAMMAR SCHOOL  

4    

     

 11  

HOLY FAMILY SCHOOL        

3.5