Place | Name | Grade | School | Score | Qualifications: Primary Open semi-final/ Primary Girls State final | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Sean H | 4 | Balwyn North Primary | 6.5 | Primary Open | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Timothy M | 4 | Research Primary School | 6.5 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Gold | |
3 | Campbell D | 4 | Malvern Primary School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Silver | |
4 | Robinson H | 4 | Balwyn North Primary | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Bronze | |
5 | Chanara A | 5 | Balwyn North Primary | 6 | Primary Open & Primary Girls | High Distinction | Grade 5-6 Gold | |
6 | Sahen S | 4 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open | Distinction | ||
7 | Ivan Z | 4 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open | Distinction | ||
8 | Grace G | 4 | Ringwood North Primary | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls Gold | |
9 | Elizabeth N | 6 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Grade 5-6 Silver | |
10 | Andrew N | 4 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open | Distinction | ||
11 | James D | 6 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
12 | Julie Y | 6 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls Silver | |
13 | Caleb L | 5 | Balwyn North Primary | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
14 | Oliver C | 3 | Balwyn North Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
15 | Jainfei G | 4 | Solway Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
16 | Jason K | 1 | St Bridget's School | 4.5 | Primary Open | Credit | Prep-Grade 2 Gold | |
17 | Jack S | 4 | Fairhills Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
18 | Kevin C | 4 | Balwyn North Primary | 4 | Primary Open | Credit | ||
19 | Christopher R | 6 | St Bridget's School | 4 | Primary Open | Credit | ||
20 | Clare Z | 6 | Balwyn North Primary | 4 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls Bronze | |
21 | Owen G | 3 | Research Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
22 | Andrew T | 4 | Solway Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
23 | James K | 3 | St Bridget's School | 4 | Primary Open | Credit | ||
24 | Joshua G | 6 | Ringwood North Primary | 4 | Primary Open | Credit | ||
25 | Tyler E | 3 | St Bridget's School | 4 | Primary Open | Credit | ||
26 | Nicholas L | 5 | St Bridget's School | 4 | Primary Open | Credit | ||
27 | Jasper L | 5 | Solway Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
28 | Ryan N | 6 | Balwyn North Primary | 3.5 | Participation | |||
29 | Jai Pratap Singh C | 2 | Research Primary School | 3.5 | Participation | Prep-Grade 2 Silver | ||
30 | Fletcher L | 3 | Solway Primary School | 3.5 | Participation | |||
31 | Ben M | 3 | Solway Primary School | 3.5 | Participation | |||
32 | Eleanor L | 3 | St Bridget's School | 3 | Participation | |||
33 | Ciaran D | 5 | St Damian's Primary | 3 | Participation | |||
34 | Ben R | 2 | Solway Primary School | 3 | Participation | Prep-Grade 2 =Bronze | ||
35 | George M | 3 | Malvern Primary School | 3 | Participation | |||
36 | Xander W | 3 | St Bridget's School | 3 | Participation | |||
37 | Emmett R | 4 | Solway Primary School | 3 | Primary Girls | Participation | ||
38 | Timothy I | 2 | Solway Primary School | 3 | Participation | Prep-Grade 2 =Bronze | ||
39 | Sanya O | 5 | Mt Waverley North Primary | 3 | Participation | |||
40 | Garcia Z | 1 | St Bridget's School | 3 | Participation | Prep-Grade 2 =Bronze | ||
41 | Ishaan A | 3 | Solway Primary School | 2.5 | Participation | |||
42 | Oscar O | 4 | Solway Primary School | 2.5 | Participation | |||
43 | Bastien S | 3 | St Bridget's School | 2.5 | Participation | |||
44 | Emilia M | 2 | Solway Primary School | 2 | Participation | |||
45 | David M | 2 | Mt Waverley North Primary | 2 | Participation | |||
46 | Aiden M | 3 | St Bridget's School | 2 | Participation | |||
47 | Lavanya K | 5 | Mt Waverley North Primary | 2 | Participation | |||
48 | Jenson H | 1 | St Bridget's School | 2 | Participation | |||
49 | Hugh C | 2 | Solway Primary School | 2 | Participation | |||
50 | Fletcher D | 2 | Fairhills Primary School | 2 | Participation | |||
51 | Mackenzie D | 3 | St Bridget's School | 2 | Participation | |||
52 | Oliver R | 4 | Solway Primary School | 2 | Participation | |||
53 | Nengyao N | 2 | Mt Waverley North Primary | 2 | Participation | |||
54 | Anna M | 1 | St Bridget's School | 2 | Participation | |||
55 | Aiden T | 1 | St Bridget's School | 1.5 | Participation | |||
56 | Mackenzie E | 1 | St Bridget's School | 1 | Participation | |||
57 | Nikki S | 1 | St Bridget's School | 1 | Participation | |||
58 | Lucy D | 3 | St Bridget's School | 0.5 | Participation | |||
Place | Name | Score | ||||||
1 | BALWYN NORTH PRIMARY | 23.5 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | ST BRIDGET'S SCHOOL | 16.5 | ||||||
3 | SOLWAY PRIMARY SCHOOL | 16 | ||||||
4 | RESEARCH PRIMARY SCHOOL | 14 | ||||||
5-7 | RINGWOOD NORTH PRIMARY | 9 | ||||||
| MALVERN PRIMARY SCHOOL | 9 | ||||||
| MT WAVERLEY NORTH PRIMARY | 9 | ||||||
8 | FAIRHILLS PRIMARY SCHOOL | 6 | ||||||
9 | ST DAMIAN'S PRIMARY | 3 | ||||||