Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament August 2nd

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic qualifications: Primary Open semi-final/ Primary Girls State final

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Brandon S

6    

Our Holy Redeemder School

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Eric J

5    

Doncaster Gardens Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  3  

Joseph S

6    

Our Holy Redeemder School

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  4  

Claire Z

4    

Donburn Primary School    

5.5  

     Primary Open  & Primary Girls

Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  5  

Stirling A

6    

Our Holy Redeemder School

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  6  

Nicholas L

5    

St. Bridget's Primary    

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  7  

Jamie E

6    

Our Holy Redeemder School

5    

Primary Open

Distinction

  

  8  

Fred M

6    

Our Holy Redeemder School

5    

Primary Open

Distinction

  

  9  

Aaron Z

5    

Donburn Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

Magnus A

4    

Our Holy Redeemder School

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

 11  

Lucian W

3    

Fitzroy Community School  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 12  

Seumas L

2    

Menzies Creek Primary    

5    

Primary Open

Distinction

Prep – Grade 2 Gold

 

 13  

James K

3    

St. Bridget's Primary    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 14  

Luke B

6    

Our Holy Redeemder School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 15  

Eleanor L

3    

St. Bridget's Primary    

4.5  

     Primary Open  & Primary Girls

Credit

Girls Gold

 

 16  

Sydney N

3    

Menzies Creek Primary    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 17  

Christopher R

6    

St. Bridget's Primary    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Sione G

4    

Our Holy Redeemder School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 19  

Rufus C

4    

Fitzroy Community School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 20  

Indi D

1    

Fitzroy Community School  

4.5  

Primary Open

Credit

Prep – Grade 2 Silver

 

 21  

Dylan O

5    

Great Ryrie Primary School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 22  

Bhawani RG

1    

Fitzroy Community School  

4.5  

     Primary Open  & Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 23  

Ryco P

3    

Our Holy Redeemder School

4    

 

Credit

  

 24  

Uta T

3    

Fitzroy Community School  

4    

 

Credit

  

 25  

Jason K

1    

St. Bridget's Primary    

4    

 

Credit

Prep – Grade 2 Bronze

 

 26  

Oliver D

5    

Our Holy Redeemder School

4    

 

Credit

  

 27  

Lucia C

4    

Our Holy Redeemder School

4    

Primary Girls

Credit

Girls Bronze

 

 28  

Jullian O

3    

Great Ryrie Primary School

4    

 

Credit

  

 29  

Tyler E

3    

St. Bridget's Primary    

4    

 

Credit

  

 30  

Jett M

3    

Fitzroy Community School  

4    

 

Credit

  

 31  

Daniel S

5    

St. Bridget's Primary    

4    

 

Credit

  

 32  

Bert M  

4    

Our Holy Redeemder School

3.5  

 

Participation

  

 33  

Harvey C

2    

Fitzroy Community School  

3.5  

 

Participation

  

 34  

Owen B

4    

Our Holy Redeemder School

3.5  

 

Participation

  

 35  

Amber M

4    

Fitzroy Community School  

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 36  

Charles WJ

3    

Fitzroy Community School  

3.5  

 

Participation

  

 37  

Benjamin W

2    

Our Holy Redeemder School

3.5  

 

Participation

  

 38  

Zach V      

2    

Fitzroy Community School  

3.5  

 

Participation

  

 39  

Brenda S

2    

Our Holy Redeemder School

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 40  

Alice S M

3    

Menzies Creek Primary    

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 41  

Jacob A

3    

Menzies Creek Primary    

3.5  

 

Participation

  

 42  

Nicko L

2    

Menzies Creek Primary    

3.5  

 

Participation

  

 43  

Xander W

3    

St. Bridget's Primary    

3.5  

 

Participation

  

 44  

Josephine C

2    

Our Holy Redeemder School

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 45  

Phoenix B

3    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 46  

Abigail K

3    

Fitzroy Community School  

3    

 

Participation

  

 47  

Mark W

5    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 48  

Finn H

5    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 49  

Aiden T

1    

St. Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 50  

Nicholas R

3    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 51  

Daniel Z

1    

Donburn Primary School    

3    

 

Participation

  

 52  

Joel M

6    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 53  

Daniel C

3    

Our Holy Redeemder School

3    

 

Participation

  

 54  

Garcia Z

1    

St. Bridget's Primary    

2.5  

 

Participation

  

 55  

Jack S

3    

Menzies Creek Primary    

2.5  

 

Participation

  

 56  

Raja R

2    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 57  

Edward R

3    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 58  

James R

1    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 59  

Nikki S

1    

St. Bridget's Primary    

2.5  

 

Participation

  

 60  

Otto P

2    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 61  

Ethan B  

2    

Menzies Creek Primary    

2.5  

 

Participation

  

 62  

Matthew P

4    

St. Bridget's Primary    

2.5  

 

Participation

  

 63  

Jenson H    

1    

St. Bridget's Primary    

2.5  

 

Participation

  

 64  

Isabelle M

2    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 65  

Oliver M

2    

Our Holy Redeemder School

2.5  

 

Participation

  

 66  

Maya T  

1    

Fitzroy Community School  

2.5  

 

Participation

  

 67  

Aiden M

3    

St. Bridget's Primary    

2    

 

Participation

  

 68  

Henry H  

3    

St. Bridget's Primary    

2    

 

Participation

  

 69  

Hunter F

1    

Our Holy Redeemder School

2    

 

Participation

  

 70  

Harriet J

1    

Our Holy Redeemder School

2    

 

Participation

  

 71  

Lucy dW

3    

St. Bridget's Primary    

2    

 

Participation

  

 72  

Addy M

3    

Menzies Creek Primary    

2    

 

Participation

  

 73  

Eden C

2    

Menzies Creek Primary    

2    

 

Participation

  

 74  

Mackenzie E  

1    

St. Bridget's Primary    

1.5  

 

Participation

  

 75  

Hunter M      

2    

Menzies Creek Primary    

1.5  

 

Participation

  

 76  

Anna M

1    

St. Bridget's Primary    

1.5  

 

Participation

  

 77  

Angus B

2    

Menzies Creek Primary    

1.5  

 

Participation

  
         
         

Place

Name                      

Score

     

  1  

OUR HOLY REDEEMDER SCHOOL

23.5      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

ST. BRIDGET'S PRIMARY    

19.5

     

  3  

FITZROY COMMUNITY SCHOOL  

18.5

    

  4  

MENZIES CREEK PRIMARY    

16.5

     

  5  

DONBURN PRIMARY SCHOOL    

13.5

     

  6  

GREAT RYRIE PRIMARY SCHOOL

8.5  

     

  7  

DONCASTER GARDENS PRIMARY

6