Place | Name | Grade | School | Score | Qualifications: Primary Open semi-final/ Primary Girls State final | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Tiger Z | 2 | Good Shepherd Lutheran PS | 7 | Primary Open | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Jimmy D | 3 | Good Shepherd Lutheran PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Gold | |
3 | Lucas M | 6 | Kallista Primary School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 Gold | |
4 | Chengyun X | 5 | Good Shepherd Lutheran PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 Silver | |
5 | Derek Q | 2 | Good Shepherd Lutheran PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Prep-Grade 2 Gold | |
6 | Byron R | 5 | Sherbrooke Community School | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
7 | Brad W | 6 | Good Shepherd Lutheran PS | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
8 | Fionn B | 6 | Kallista Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
9 | Alex C | 5 | Good Shepherd Lutheran PS | 5 | Primary Open | Distinction | ||
10 | Zarian D | 3 | Good Shepherd Lutheran PS | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 Silver | |
11 | Jason C | 1 | Good Shepherd Lutheran PS | 5 | Primary Open | Distinction | Prep-Grade 2 Silver | |
12 | Kit S | 4 | Kallista Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 Bronze | |
13 | James W | 6 | Kallista Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
14 | Daniel V | 3 | Kallista Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
15 | Beau J | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 Silver | |
16 | Charlie F | 5 | Tecoma Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
17 | Panayioti D | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
18 | Tikaani T | 3 | Kallista Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
19 | Daniel D | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
20 | Indy B | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
21 | Simon W | 6 | Good Shepherd Lutheran PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
22 | Jay G | 5 | Emerald Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
23 | Zane S | 5 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
24 | Connor M | 6 | Good Shepherd Lutheran PS | 4 | Primary Open | Credit | ||
25 | Ayden B | 5 | Emerald Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
26 | Blake R | 6 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
27 | Patrick B | 2 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | Prep-Grade 2 =Bronze | |
28 | Hazel M | 5 | Kallista Primary School | 4 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls Gold | |
29 | Rachael H | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 4 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls Silver | |
30 | Zavier E | 5 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
31 | Oscar W | 3 | Kallista Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
32 | Dawsen S | 2 | Good Shepherd Lutheran PS | 4 | Primary Open | Credit | Prep-Grade 2 =Bronze | |
33 | Joshua F | 4 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
34 | Hayden N | 5 | The Basin Primary School | 4 | Primary Open | Credit | ||
35 | Riley M | 5 | The Basin Primary School | 3.5 | Participation | |||
36 | Taylan A | 5 | Emerald Primary School | 3.5 | Participation | |||
37 | Jono A | 5 | Emerald Primary School | 3.5 | Participation | |||
38 | Blake V | 4 | Tecoma Primary School | 3.5 | Participation | |||
39 | Jarvis G | 2 | Tecoma Primary School | 3.5 | Participation | |||
40 | Maegan B | 3 | The Basin Primary School | 3.5 | Primary Girls | Participation | Girls Bronze | |
41 | Lennix B | 4 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
42 | Brodie M | 6 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
43 | Luke K | 4 | Good Shepherd Lutheran PS | 3.5 | Participation | |||
44 | Toby W | 5 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
45 | Tahj G | 5 | The Basin Primary School | 3.5 | Participation | |||
46 | Miller B | 2 | The Basin Primary School | 3.5 | Participation | |||
47 | Bailey F | 3 | Emerald Primary School | 3.5 | Participation | |||
48 | River S | 4 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
49 | Luca P | 3 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
50 | Harry BT | 5 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
51 | Asher G | 4 | Tecoma Primary School | 3 | Participation | |||
52 | Teannah R | 5 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
53 | Sam C | 3 | Tecoma Primary School | 3 | Participation | |||
54 | Finn W | 4 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
55 | Erik DD | 2 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
56 | Adam D | 2 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
57 | Jack A | 2 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
58 | Florence SM | 6 | Sherbrooke Community School | 3 | Participation | |||
59 | Jessica C | 5 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
60 | Cooper S | 5 | Emerald Primary School | 3 | Participation | |||
61 | Chelsea B | 3 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
62 | Sasher M | 3 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
63 | Ryder H | 3 | Emerald Primary School | 3 | Participation | |||
64 | Ambrose B | 5 | Emerald Primary School | 3 | Participation | |||
65 | Tahnee M | 2 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
66 | Boyd H | 2 | The Basin Primary School | 2.5 | Participation | |||
67 | Harry S | 5 | Emerald Primary School | 2.5 | Participation | |||
68 | Evan C | 2 | The Basin Primary School | 2.5 | Participation | |||
69 | Jem D | 5 | Emerald Primary School | 2.5 | Participation | |||
70 | Isabel V | 5 | Tecoma Primary School | 2.5 | Participation | |||
71 | Jack S | 5 | Emerald Primary School | 2.5 | Participation | |||
72 | Oscar R | 2 | The Basin Primary School | 2.5 | Participation | |||
73 | Maddison W | 5 | Emerald Primary School | 2 | Participation | |||
74 | Ben J | 4 | The Basin Primary School | 2 | Participation | |||
75 | Hazel M | 1 | Tecoma Primary School | 2 | Participation | |||
76 | Dante R | 1 | Sherbrooke Community School | 2 | Participation | |||
77 | Olivia F | 3 | Sherbrooke Community School | 2 | Participation | |||
78 | Callum H | 2 | Tecoma Primary School | 2 | Participation | |||
79 | Callum G | 4 | The Basin Primary School | 2 | Participation | |||
80 | Nathan P | 5 | The Basin Primary School | 2 | Participation | |||
81 | Patrick C | 5 | Emerald Primary School | 1.5 | Participation | |||
82 | Kyan T | 2 | Sherbrooke Community School | 1.5 | Participation | |||
83 | Gilbert S | 4 | Kallista Primary School | 1.5 | Participation | |||
84 | Kira S | 2 | Sherbrooke Community School | 1.5 | Participation | |||
85 | Callum S | 3 | Sherbrooke Community School | 1 | Participation | |||
86 | Riley B | 1 | Tecoma Primary School | 0 | Participation | |||
| ||||||||
Place | Name | Score | ||||||
1 | GOOD SHEPHERD LUTHERAN PS | 25 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | KALLISTA PRIMARY SCHOOL | 21 | ||||||
3 | THE BASIN PRIMARY SCHOOL | 16 | ||||||
4 | EMERALD PRIMARY SCHOOL | 15.5 | ||||||
5 | TECOMA PRIMARY SCHOOL | 14.5 | ||||||
6 | SHERBROOKE COMMUNITY SCHOOL | 12.5 | ||||||