Place | Name | Grade | School | Score | State Finals Qualification | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Zhi Xin G | 9 | Balwyn High School | 6.5 | Secondary Open | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Ryder T | 6 | Banyule Primary School | 6 | Secondary Open | High Distinction | ||
3 | Jack G | 8 | Glen Waverley Secondary | 6 | Secondary Open | High Distinction | Year 7-8 Gold | |
4 | Stuart L | 9 | Balwyn High School | 5.5 | Secondary Open | High Distinction | Year 9-10 Gold | |
5 | Jimmy D | 7 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 Silver | |
6 | Shalana P | 7 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open & Secondary Girls | Distinction | Girls Gold | |
7 | Vanya S | 8 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 Bronze | |
8 | Damian P | 11 | East Doncaster Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 Gold | |
9 | Samarth G | 9 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 9-10 Silver | |
10 | Qiuming L | 10 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 9-10 =Bronze | |
11 | Kalaan J | 10 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 9-10 =Bronze | |
12 | Quiyang L | 9 | Glen Waverley Secondary | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 9-10 =Bronze | |
13 | William P | 12 | Lalor Secondary College | 4.5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 Silver | |
14 | Egor S | 8 | Glen Waverley Secondary | 4.5 | Secondary Open | Credit | ||
15 | Aleksandrs D | 11 | Balwyn High School | 4 | Credit | Year 11-12 =Bronze | ||
16 | Sharen M | 11 | Balwyn High School | 4 | Secondary Girls | Credit | Girls Silver | |
17 | Winston L | 7 | Balwyn High School | 4 | Credit | |||
18 | Levin K | 7 | Balwyn High School | 4 | Credit | |||
19 | Liam S | 7 | Lalor Secondary College | 4 | Credit | |||
20 | Sunny C | 7 | Balwyn High School | 4 | Credit | |||
21 | Ardi T | 7 | Lalor Secondary College | 4 | Credit | |||
22 | Jonathan L | 11 | Balwyn High School | 4 | Credit | Year 11-12 =Bronze | ||
23 | Noobar C | 12 | Balwyn High School | 3.5 | Credit | |||
24 | Aidan C | 7 | East Doncaster Secondary | 3.5 | Credit | |||
25 | Gloria Y | 8 | Glen Waverley Secondary | 3.5 | Secondary Girls | Credit | Girls Bronze | |
26 | Tao Jun W | 9 | Glen Waverley Secondary | 3.5 | Credit | |||
27 | Chirandith S | 7 | Glen Waverley Secondary | 3.5 | Credit | |||
28 | Ethan R | 7 | East Doncaster Secondary | 3 | Credit | |||
29 | Nicholas P | 7 | Lalor Secondary College | 3 | Credit | |||
30 | Kai Yuan Kaye N | 9 | Glen Waverley Secondary | 3 | Credit | |||
31 | Mahmoud K | 11 | Sirius College | 3 | Participation | |||
32 | Muhammed M | 10 | Sirius College | 3 | Participation | |||
33 | Michael S | 7 | Glen Waverley Secondary | 3 | Participation | |||
34 | Edwyn L | 7 | East Doncaster Secondary | 3 | Participation | |||
35 | Senoli S | 10 | Glen Waverley Secondary | 3 | Participation | |||
36 | Harman P | 12 | East Doncaster Secondary | 3 | Participation | |||
37 | Chloe N | 7 | Glen Waverley Secondary | 3 | Participation | |||
38 | Vihela S | 7 | Glen Waverley Secondary | 3 | Participation | |||
39 | Xiu Bin G | 10 | Glen Waverley Secondary | 3 | Participation | |||
40 | Panayiota K | 9 | Balwyn High School | 2.5 | Participation | |||
41 | Mouhamad T | 7 | Lalor Secondary College | 2.5 | Participation | |||
42 | Andrew T | 7 | Lalor Secondary College | 2.5 | Participation | |||
43 | Andrew S | 8 | East Doncaster Secondary | 2.5 | Participation | |||
44 | Yenuli A | 8 | Glen Waverley Secondary | 2 | Participation | |||
45 | Aaron U | 7 | East Doncaster Secondary | 2 | Participation | |||
46 | Ryan W | 7 | East Doncaster Secondary | 2 | Participation | |||
47 | Khoa P | 7 | Lalor Secondary College | 2 | Participation | |||
48 | Karim A | 7 | Glen Waverley Secondary | 2 | Participation | |||
49 | Salih L | 10 | Sirius College | 1.5 | Participation | |||
50 | Mustafa G | 10 | Sirius College | 1 | Participation | |||
51 | Kayzad P | 7 | Lalor Secondary College | 0.5 | Participation | |||
52 | Siward S | 8 | East Doncaster Secondary | 0.5 | Participation | |||
Place | Name | Score | ||||||
1 | GLEN WAVERLEY SECONDARY | 21 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | BALWYN HIGH SCHOOL | 20 | ||||||
3 | LALOR SECONDARY COLLEGE | 15.5 | ||||||
4 | EAST DONCASTER SECONDARY | 14.5 | ||||||
5 | SIRIUS COLLEGE | 8.5 | ||||||
6 | BANYULE PRIMARY SCHOOL | 6 | ||||||