Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament June 7th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Brandon S  

4    

Our Holy Redeemer    

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Ryder T    

5    

Banyule Primary      

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  3  

Razi M    

5    

Ivanhoe Primary      

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  4  

Lily B    

4    

Banyule Primary      

5.5  

Primary Open & Primary Girls

Distinction

Girls Gold

 

  5  

Matthew A  

4    

Preston Primary      

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  6  

Nikita V  

6    

Rosanna Primary      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  7  

James A    

1    

Preston Primary      

5    

Primary Open

Distinction

Pep-2 Gold

 

  8  

Otto E    

6    

Alphington Primary  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  9  

Rohan R    

2    

Alphington Primary  

5    

Primary Open

Distinction

Prep-2 Silver

 

 10  

Archie C  

5    

Alphington Primary  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

 11  

Kerry C    

4    

Preston Primary      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

 12  

Avjay B    

6    

St Bernadette Primary

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

 13  

Julian P  

5    

Banyule Primary      

4.5  

Primary Open

Credit

  

 14  

Sakvith C  

4    

Viewbank Primary    

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 15  

Ranjiv B  

2    

Ivanhoe Primary      

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Bronze

 

 16  

Gerard C  

4    

Our Holy Redeemer    

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 17  

Alexander S

6    

Our Holy Redeemer    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Ethan M    

4    

Alphington Primary  

4    

 

Credit

  

 19  

Stirling A

4    

Our Holy Redeemer    

4    

 

Credit

  

 20  

John-Paul M

4    

Our Holy Redeemer    

4    

 

Credit

  

 21  

Robbie G  

3    

Alphington Primary  

4    

 

Credit

  

 22  

Joseph S  

4    

Our Holy Redeemer    

4    

 

Credit

  

 23  

James P    

6    

St Joseph's Primary  

4    

 

Credit

  

 24  

Louis B    

5    

Alphington Primary  

4    

 

Credit

  

 25  

Jamie E    

4    

Our Holy Redeemer    

4    

 

Credit

  

 26  

Max H      

6    

St Joseph's Primary  

4    

 

Credit

  

 27  

Rhys C    

2    

Ivanhoe Primary      

4    

 

Credit

  

 28  

Damon N    

2    

Preston Primary      

3.5  

 

Participation

  

 29  

Joseph M  

4    

Our Holy Redeemer    

3.5  

 

Participation

  

 30  

Eric H    

5    

St Damian's Primary  

3.5  

 

Participation

  

 31  

Eden P    

1    

Wales Street Primary

3.5  

 

Participation

  

 32  

Luke B    

3    

Our Holy Redeemer    

3.5  

 

Participation

  

 33  

Angus C    

2    

Alphington Primary  

3.5  

 

Participation

  

 34  

Terry R    

3    

Rosanna Primary      

3.5  

 

Participation

  

 35  

Fred M    

4    

Our Holy Redeemer    

3.5  

 

Participation

  

 36  

Lillian G  

5    

Alphington Primary  

3.5  

Primary Girls

Participation

Girls Silver

 

 37  

Max B      

6    

St Joseph's Primary  

3.5  

 

Participation

  

 38  

Leo T      

1    

Wales Street Primary

3.5  

 

Participation

  

 39  

James A    

2    

Alphington Primary  

3.5  

 

Participation

  

 40  

Sebastian W

4    

Preston Primary      

3    

 

Participation

  

 41  

Natasha F  

5    

Alphington Primary  

3    

Primary Girls

Participation

Girls = Bronze

 

 42  

Josephine E

4    

Alphington Primary  

3    

Primary Girls

Participation

Girls = Bronze

 

 43  

Zoe L      

5    

Alphington Primary  

3    

Primary Girls

Participation

Girls = Bronze

 

 44  

Deklan L  

4    

Preston Primary      

3    

 

Participation

  

 45  

Imogen F  

4    

Alphington Primary  

3    

Primary Girls

Participation

Girls = Bronze

 

 46  

Alfie S    

2    

Alphington Primary  

3    

 

Participation

  

 47  

Sylvester F

2    

Alphington Primary  

3    

 

Participation

  

 48  

Hamish M  

5    

Alphington Primary  

3    

 

Participation

  

 49  

Damon M    

5    

Preston Primary      

2.5  

 

Participation

  

 50  

Alexandra G

5    

Alphington Primary  

2.5  

 

Participation

  

 51  

Lachlan D  

2    

Preston Primary      

2.5  

 

Participation

  

 52  

Amreeta M  

3    

Preston Primary      

2.5  

 

Participation

  

 53  

Sione G    

2    

Our Holy Redeemer    

2.5  

 

Participation

  

 54  

Olivia S  

5    

Alphington Primary  

2.5  

 

Participation

  

 55  

Leyla L    

2    

Preston Primary      

2.5  

 

Participation

  

 56  

Selina M  

1    

Alphington Primary  

2.5  

 

Participation

  

 57  

Mason D    

3    

Preston Primary      

2    

 

Participation

  

 58  

Henry T    

3    

Alphington Primary  

2    

 

Participation

  

 59  

Alex S    

2    

Rosanna Primary      

2    

 

Participation

  

 60  

Tex W      

1    

Preston Primary      

2    

 

Participation

  

 61  

James Z    

2    

Alphington Primary  

2    

 

Participation

  

 62  

Zak H      

4    

Wales Street Primary

2    

 

Participation

  

 63  

Ethan L    

1    

Preston Primary      

1.5  

 

Participation

  

 64  

Parsh K    

3    

Ivanhoe Primary      

1.5  

 

Participation

  

 65  

Arjun B    

Prep

Ivanhoe Primary      

1.5  

 

Participation

  

 66  

Sarah D    

1    

Preston Primary      

1.5  

 

Participation

  

 67  

Isabel D  

1    

Wales Street Primary

1.5  

 

Participation

  
         
         
         
         
         
         
         

Place

Name                      

 

Score

     
         

  1  

OUR HOLY REDEEMER    

20       “Zonal School Champion” trophy

   

 2-3

ALPHINGTON PRIMARY  

19  

     

     

PRESTON PRIMARY      

19  

     

 4-5

BANYULE PRIMARY      

16  

     

     

IVANHOE PRIMARY      

16  

     

  6  

ST JOSEPH'S PRIMARY  

11.5

     

 7-8

ROSANNA PRIMARY      

10.5

     

     

WALES STREET PRIMARY

10.5

     

  9  

ST BERNADETTE PRIMARY

5    

     

 10  

VIEWBANK PRIMARY    

4.5  

     

 11  

ST DAMIAN'S PRIMARY  

3.5