Place | Name | Year | School | Score | State Finals Qualification | Certificate | Medals/Trophy | ||||
1 | Rifki A | 11 | Footscray City College | 7 | Secondary Open | High Distinction | Star of the Tournament trophy | ||||
2 | Ryder T |
| Banyule | 6 | Secondary Open | High Distinction | Primary Gold | ||||
3 | Amelia M | 8 | Mount Alexander College | 6 | Secondary Open & Secondary Girls | High Distinction | Year 7-8 Gold | ||||
4 | Eric J | 8 | Footscray City College | 5.5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 Silver | ||||
5 | Jun-ha P | 11 | Werribee Secondary College | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 Gold | ||||
6 | George D | 8 | Footscray City College | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 =Bronze | ||||
7 | Jonathan L | 11 | Balwyn High School | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 Silver | ||||
8 | Aleksandrs D | 11 | Balwyn High School | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 Bronze | ||||
9 | Stuart L | 8 | Balwyn High School | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 =Bronze | ||||
10 | Alex G | 9 | Werribee Secondary College | 4.5 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 Gold | ||||
11 | Antheas D | 12 | Werribee Secondary College | 4.5 | Secondary Open | Credit | |||||
12 | Helena P | 7 | Academy of Mary Immaculate | 4.5 | Secondary Open & Secondary Girls | Credit | Girls Gold | ||||
13 | Robert T | 11 | Suzanne Cory High | 4.5 | Secondary Open | Credit | |||||
14 | Lee R | 12 | Werribee Secondary College | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
15 | Shehan W | 11 | Suzanne Cory High | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
16 | Ming S | 10 | Werribee Secondary College | 4 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 Silver | ||||
17 | Tina C | 7 | Footscray City College | 4 | Secondary Open & Secondary Girls | Credit | Girls Silver | ||||
18 | Brendon G | 8 | Werribee Secondary College | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
19 | Jayitaa A | 8 | Werribee Secondary College | 4 | Secondary Open & Secondary Girls | Credit | Girls Bronze | ||||
20 | Ojas G | 10 | Balwyn High School | 4 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 =Bronze | ||||
21 | Isaac J | 7 | Footscray City College | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
22 | Timothy V | 7 | Mount Alexander College | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
23 | Aidan B | 9 | Footscray City College | 4 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 =Bronze | ||||
24 | Billy W | 8 | Mount Alexander College | 4 | Secondary Open | Credit | |||||
25 | Theresa N | 11 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
26 | Tracy N | 10 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
27 | Ruby D | 12 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
28 | Chloe L | 8 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
29 | Victoria G | 7 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
30 | Emily C | 8 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
31 | Lisa P | 8 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
32 | Jason C | 12 | Balwyn High School | 3 | Participation | ||||||
33 | Nathan H | 10 | Werribee Secondary College | 3 | Participation | ||||||
34 | Julia L | 9 | Academy of Mary Immaculate | 3 | Secondary Girls | Participation | |||||
35 | Aaron Z | 8 | Balwyn High School | 3 | Participation | ||||||
36 | Tom B | 7 | Footscray City College | 3 | Participation | ||||||
37 | Jackson G | 8 | Footscray City College | 2.5 | Participation | ||||||
38 | Swethambiga P | 7 | Academy of Mary Immaculate | 2.5 | Participation | ||||||
39 | Jessica O | 7 | Academy of Mary Immaculate | 2 | Participation | ||||||
40 | Sunnidhi M | 8 | Werribee Secondary College | 2 | Participation | ||||||
41 | Steffanie M | 10 | Academy of Mary Immaculate | 2 | Participation | ||||||
42 | Caitlin H | 7 | Academy of Mary Immaculate | 2 | Participation | ||||||
43 | Tracy L | 7 | Academy of Mary Immaculate | 1.5 | Participation | ||||||
44 | Tiffany D | 10 | Academy of Mary Immaculate | 1.5 | Participation | ||||||
45 | Odessa M | 7 | Academy of Mary Immaculate | 1.5 | Participation | ||||||
46 | Yvonne P | 10 | Academy of Mary Immaculate | 1 | Participation | ||||||
47 | Hanne S | 8 | Mount Alexander College | 1 | Participation | ||||||
48 | Remi M | 8 | Balwyn High School | 1 | Participation | ||||||
Place | Name | Score | |||||||||
1 | FOOTSCRAY CITY COLLEGE | 21.5 “Zonal School Champion” trophy | |||||||||
2 | BALWYN HIGH SCHOOL | 19 | |||||||||
3 | WERRIBEE SECONDARY COLLEGE | 18 | |||||||||
4 | MOUNT ALEXANDER COLLEGE | 15 | |||||||||
5 | ACADEMY OF MARY IMMACULATE | 13.5 | |||||||||
6 | SUZANNE CORY HIGH | 8.5 | |||||||||
7 | BANYULE | 6 | |||||||||