Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament September 1st

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Stella C  

2    

Mill Park Primary School      

6.5  

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Chloe F    

2    

The Good Shepherd Lutheran Primary

6.5  

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Girls Gold

 

  3  

Daniel J  

5    

The Good Shepherd Lutheran Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  4  

Mitchell D

5    

The Good Shepherd Lutheran Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Yang Yang N

4    

The Good Shepherd Lutheran Primary

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  6  

Jason L    

6    

The Good Shepherd Lutheran Primary

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 Bronze

 

  7  

Sean R    

4    

Rangeview Primary School      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

  8  

Chengyun X

2    

Croydon Hills Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

Grade Prep-2 Gold

 

  9  

Eddie C    

6    

The Good Shepherd Lutheran Primary

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

Sam B      

5    

The Good Shepherd Lutheran Primary

5    

Primary Open

Distinction

  

 11  

Coby S    

4    

Mount Evelyn Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 12  

Ethan L    

4    

Rangeview Primary School      

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 13  

Daniel M  

6    

The Basin Primary School      

4.5  

Primary Open

Credit

  

 14  

Aptin B    

2    

Croydon Hills Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

Grade Prep-2 Silver

 

 15  

Alex L    

4    

The Basin Primary School      

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 16  

William L  

4    

The Good Shepherd Lutheran Primary

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 17  

Connor M  

3    

The Good Shepherd Lutheran Primary

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 18  

Bailey M  

5    

Mount Evelyn Primary School  

4    

 

Credit

  

 19  

Josh D    

4    

Rangeview Primary School      

4    

 

Credit

  

 20  

Travis H  

4    

The Basin Primary School      

4    

 

Credit

  

 21  

Matthew C  

6    

Rangeview Primary School      

4    

 

Credit

  

 22  

Brynn O    

4    

Kallista Primary School      

4    

 

Credit

  

 23  

Xavier G  

4    

Healesville Primary School    

4    

 

Credit

  

 24  

Jared E    

6    

Mount Evelyn Primary School  

4    

 

Credit

  

 25  

Nikith K  

5    

The Basin Primary School      

4    

 

Credit

  

 26  

Jacob N    

4    

The Basin Primary School      

4    

 

Credit

  

 27  

Thomas M  

3    

Healesville Primary School    

4    

 

Credit

  

 28  

Briana K  

6    

The Basin Primary School      

4    

Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 29  

Ethan M    

3    

The Basin Primary School      

4    

 

Credit

  

 30  

Spencer B  

4    

Kallista Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 31  

Isaac G    

4    

Rangeview Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 32  

Nathan M  

4    

Mount Evelyn Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 33  

Ashton L  

4    

Mount Evelyn Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 34  

Caleb S    

3    

Mount Evelyn Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 35  

Darcy P    

3    

Mount Evelyn Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 36  

Callum M  

6    

The Good Shepherd Lutheran Primary

3.5  

 

Participation

  

 37  

Flynn H    

4    

Rangeview Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 38  

Fionn B    

3    

Kallista Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 39  

Sean M    

4    

Mount Evelyn Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 40  

James W    

3    

Kallista Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 41  

Lucas M    

3    

Kallista Primary School      

3    

 

Participation

  

 42  

Brodie M  

3    

Kallista Primary School      

3    

 

Participation

  

 43  

Archer L  

6    

Healesville Primary School    

3    

 

Participation

  

 44  

Simone M  

4    

The Basin Primary School      

3    

 

Participation

Girls Bronze

 

 45  

Jarrod B  

6    

Mount Evelyn Primary School  

3    

 

Participation

  

 46  

Blake A    

6    

Mount Evelyn Primary School  

3    

 

Participation

  

 47  

Jack L    

4    

The Basin Primary School      

3    

 

Participation

  

 48  

Mia L      

6    

Healesville Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 49  

Brad W    

3    

The Good Shepherd Lutheran Primary

2.5  

 

Participation

  

 50  

Grace C    

2    

The Good Shepherd Lutheran Primary

2.5  

 

Participation

Grade Prep-2 =Bronze

 

 51  

Asha H    

2    

The Good Shepherd Lutheran Primary

2.5  

 

Participation

Grade Prep-2 =Bronze

 

 52  

Tristan M  

3    

Mount Evelyn Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 53  

Xin S      

6    

Healesville Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 54  

Audrey Y  

2    

The Good Shepherd Lutheran Primary

2.5  

 

Participation

Grade Prep-2 =Bronze

 

 55  

Ru B      

3    

Healesville Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 56  

Pat M      

3    

Healesville Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 57  

Tom D      

4    

Kallista Primary School      

2.5  

 

Participation

  

 58  

Frazer B  

2    

The Basin Primary School      

2.5  

 

Participation

Grade Prep-2 =Bronze

 

 59  

Lewis D    

6    

Healesville Primary School    

2    

 

Participation

  

 60  

Mitchell S

3    

Healesville Primary School    

2    

 

Participation

  

 61  

James D    

2    

Mount Evelyn Primary School  

2    

 

Participation

  

 62  

Jazz W    

4    

Mount Evelyn Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 63  

Brayden S  

3    

Mount Evelyn Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 64  

Venna C    

4    

Mount Evelyn Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 65  

Isaac B    

1    

The Good Shepherd Lutheran Primary

1.5  

 

Participation

  

 66  

Kieran M  

3    

Healesville Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 67  

Shaun M    

3    

The Basin Primary School      

1    

 

Participation

  

 68  

Christian P

2    

Mount Evelyn Primary School  

1    

 

Participation

  
         

Place

Name                      

 

Score

     
         

  1  

THE GOOD SHEPHERD LUTHERAN

24       “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL      

17.5

     

  3  

THE BASIN PRIMARY SCHOOL      

17  

     

  4  

MOUNT EVELYN PRIMARY SCHOOL  

16  

     

  5  

KALLISTA PRIMARY SCHOOL      

14.5

     

  6  

HEALESVILLE PRIMARY SCHOOL    

13.5

     

  7  

CROYDON HILLS PRIMARY SCHOOL  

9.5  

     

  8  

MILL PARK PRIMARY SCHOOL      

6.5