Place | Name | Grade | School | Score | State Finals Qualification | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Evan C | 5 | Mill Park Primary | 7 | Primary Open | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Ryder T | 4 | Banyule Primary | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Gold | |
3 | Andy M | 4 | Mill Park Primary | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Silver | |
4 | Jack W | 6 | Lower Plenty Primary | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 Gold | |
5 | Ellie C | 3 | Mill Park Primary | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls Gold | |
6 | Daniel J | 5 | Kangaroo Ground Primary | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 Silver | |
7 | Ian L | 4 | St. Damien | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 Bronze | |
8 | Cody B | 3 | Kangaroo Ground Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
9 | Ramji S | 3 | Mill Park Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
10 | Yota N | 5 | Research Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 5-6 =Bronze | |
11 | Thomas O | 6 | Lower Plenty Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 5-6 =Bronze | |
12 | Joshua G | 3 | Ringwood North Primary | 4 | Credit | |||
13 | Cameron A | 6 | Lower Plenty Primary | 4 | Credit | |||
14 | David A | 3 | Antonio Park Primary | 4 | Credit | |||
15 | Jed W | 5 | Kangaroo Ground Primary | 4 | Credit | |||
16 | Georgia D | 6 | Lower Plenty Primary | 4 | Primary Girls | Credit | Girls Silver | |
17 | Brodie P | 3 | Research Primary | 4 | Credit | |||
18 | Alexandra B | 6 | Research Primary | 4 | Primary Girls | Credit | Girls Bronze | |
19 | Raphael H | 6 | Research Primary | 4 | Credit | |||
20 | Tynan C | 2 | Research Primary | 4 | Credit | Grade Prep-2 Gold | ||
21 | Rafael H | 6 | Research Primary | 4 | Credit | |||
22 | Bruce L | 4 | Mill Park Primary | 3.5 | Participation | |||
23 | Oliver L | 5 | Kangaroo Ground Primary | 3.5 | Participation | |||
24 | Jacque M | 3 | Kangaroo Ground Primary | 3.5 | Participation | |||
25 | Bohdi W | 4 | Kangaroo Ground Primary | 3.5 | Participation | |||
26 | Jayde A | 2 | Kangaroo Ground Primary | 3.5 | Participation | Grade Prep-2 Silver | ||
27 | Zen T | 3 | Research Primary | 3.5 | Participation | |||
28 | Marcus A | 6 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | |||
29 | Alexandra M | 6 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | |||
30 | Jackson S | 4 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | |||
31 | Caleb K | 5 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | |||
32 | Guang Yi W | 2 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
33 | Rowan S | 1 | Lower Plenty Primary | 3 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
34 | Sonia L | 3 | Mill Park Primary | 3 | Participation | |||
35 | Hayden G | 6 | Research Primary | 3 | Participation | |||
36 | Luke T | 3 | Research Primary | 3 | Participation | |||
37 | Bruce Y | 3 | Mill Park Primary | 2.5 | Participation | |||
38 | Wallace T | 3 | Kangaroo Ground Primary | 2.5 | Participation | |||
39 | Charlie T | 3 | Lower Plenty Primary | 2.5 | Participation | |||
40 | Rebecca G | 4 | Research Primary | 2.5 | Participation | |||
41 | Ryan A | 3 | Lower Plenty Primary | 2.5 | Participation | |||
42 | Tasha O | 3 | Lower Plenty Primary | 2.5 | Participation | |||
43 | Gavan S | 4 | Lower Plenty Primary | 2 | Participation | |||
44 | Sean H | 3 | Kangaroo Ground Primary | 2 | Participation | |||
45 | Fred D | 3 | Kangaroo Ground Primary | 1.5 | Participation | |||
46 | Freya B | 4 | Kangaroo Ground Primary | 1.5 | Participation | |||
47 | Gus D | 1 | Kangaroo Ground Primary | 1 | Participation | |||
Place | Name | Score | ||||||
1 | MILL PARK PRIMARY | 22.5 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | LOWER PLENTY PRIMARY | 17.5 | ||||||
3 | KANGAROO GROUND PRIMARY | 17 | ||||||
4 | RESEARCH PRIMARY | 16.5 | ||||||
5 | BANYULE PRIMARY | 6 | ||||||
6 | ST. DAMIEN | 5 | ||||||
7-8 | ANTONIO PARK PRIMARY | 4 | ||||||
| RINGWOOD NORTH PRIMARY | 4 | ||||||