Final Standing - Chess Vic Secondary Open tournament August 13th

Place

Name                

Grade

School

Score

Chess Vic State Final Qualifications

Certificates

Medals/Trophy

 

  1  

Jimmy Y          

Y9  

Haileybury College      

7    

Secondary Open

High Distinction

Star Of The Tournament trophy

 

  2  

Anante B        

Y9  

Haileybury College      

6    

Secondary Open

High Distinction

Year 9-10 Gold

 

  3  

Ian Y            

Y9  

Haileybury College      

6    

Secondary Open

High Distinction

Year 9-10 Silver

 

  4  

Patrick H          

Y8  

Haileybury College      

6    

Secondary Open

High Distinction

Year 7-8 Gold

 

  5  

Victor F      

Y8  

Mount Alexander College

5    

Secondary Open

Distinction

Year 7-8 Silver

 

  6  

Liam C        

Y10  

Footscray City College  

4.5  

Secondary Open

Credit

Year 9-10 Bronze

 

  7  

Davin M            

Y11  

East Doncaster Secondary

4    

Secondary Open

Credit

Year 11-12 Gold

 

  8  

Dominic C          

Y11  

East Doncaster Secondary

4    

Secondary Open

Credit

Year 11-12 Silver

 

  9  

Damien P        

Y7  

East Doncaster Secondary

4    

Secondary Open

Credit

Year 7-8 =Bronze

 

 10  

Steven T          

Y10  

East Doncaster Secondary

4    

Secondary Open

Credit

  

 11  

Zane M          

Y12  

Mount Alexander College

4    

Secondary Open

Credit

Year 11-12 =Bronze

 

 12  

David N          

Y7  

Footscray City College  

4    

Secondary Open

Credit

Year 7-8 =Bronze

 

 13  

Kyle M          

Y11  

Footscray City College  

4    

Secondary Open

Credit

Year 11-12 =Bronze

 

 14  

Peter Z          

Y10  

East Doncaster Secondary

4    

Secondary Open

Credit

  

 15  

Walid H            

Y12  

Mount Alexander College

4    

Secondary Open

Credit

Year 11-12 =Bronze

 

 16  

Leon A            

Y10  

East Doncaster Secondary

3.5  

 

Participation

  

 17  

Jamie H          

Y8  

Footscray City College  

3.5  

 

Participation

  

 18  

Daniel A          

Y10  

Footscray City College  

3.5  

 

Participation

  

 19  

Daniel A          

Y12  

Mount Alexander College

3.5  

 

Participation

  

 20  

Melvin L          

Y11  

East Doncaster Secondary

3    

 

Participation

  

 21  

Kethriya P      

Y8  

Footscray City College  

3    

 

Participation

  

 22  

Jack Z            

Y10  

Footscray City College  

3    

 

Participation

  

 23  

Samuel K-N

Y8  

Footscray City College  

3    

 

Participation

  

 24  

Finlay K        

Y8  

Footscray City College  

3    

 

Participation

  

 25  

Daniel McK        

Y8  

Footscray City College  

2.5  

 

Participation

  

 26  

Euan B            

Y7  

Footscray City College  

2.5  

 

Participation

  

 27  

Jasper R        

Y8  

Footscray City College  

2.5  

 

Participation

  

 28  

Alex W    

Y10  

East Doncaster Secondary

2.5  

 

Participation

  

 29  

Alessandra L      

Y9  

East Doncaster Secondary

2.5  

Secondary Girls

Participation

Girls Gold

 

 30  

Andrew S      

Y8  

Footscray City College  

2.5  

 

Participation

  

 31  

Catherine P    

Y11  

Footscray City College  

2    

Secondary Girls

Participation

Girls Silver

 

 32  

Marina K          

Y9  

East Doncaster Secondary

1.5  

 

Participation

Girls Bronze

 

 33  

Ashlie L          

Y11  

Footscray City College  

1    

 

Participation