Place | Name | Grade | School | Score | State Final Qualifications | Certificates | Medals/Trophy | |
1 | Fred X | G4 | Preston PS | 7 | Primary Open | High Distinction | Star Of The Tournament trophy | |
2 | Evan C-H | G3 | Mill Park PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Gold | |
3 | Christopher S | G5 | Preston PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 Gold | |
4 | Lachlan C | G5 | Ivanhoe PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 So;ver | |
5 | Harry L | G4 | Wales Street PS | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4 Silver | |
6 | Bradley S | G5 | Wales Street PS | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
7 | Theodore K | G5 | Preston PS | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
8 | Stavros V | G6 | Wales Street PS | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 =Bronze | |
9 | Razi M | G2 | Ivanhoe PS | 5 | Primary Open | Distinction | Grade Prep-2 Gold | |
10 | Chakhila E | G6 | Rosanna PS | 5 | Primary Open | Distinction | ||
11 | Fraser H | G4 | Banyule PS | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 =Bronze | |
12 | Mitchell Z | G5 | Preston PS | 5 | Primary Open | Distinction | ||
13 | Lachlan McC | G4 | Cambridge PS | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 =Bronze | |
14 | Ari K | G5 | Wales Street PS | 5 | Primary Open | Distinction | ||
15 | Hannah P | G4 | Preston PS | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls Gold | |
16 | Eirene C | G5 | Preston PS | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls Silver | |
17 | Joseph M | G6 | Antonine College | 5 | Primary Open | Distinction | ||
18 | Thomas L | G4 | Ivanhoe PS | 5 | Primary Open | Distinction | ||
19 | Lia E | G6 | Preston PS | 4.5 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls =Bronze | |
20 | Panayiota K | G5 | Preston PS | 4.5 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls =Bronze | |
21 | Daniel V | G3 | Preston PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
22 | Eric W | G3 | Banyule PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
23 | Hamish K | G5 | Preston PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
24 | Arjun B | G5 | Cambridge PS | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
25 | Christopher A | G4 | Wales Street PS | 4 | Credit | |||
26 | Mary C | G4 | Preston PS | 4 | Primary Girls | Credit | ||
27 | Louis M | G6 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
28 | Ryder T | G2 | Banyule PS | 4 | Credit | Grade Prep-2 Silver | ||
29 | Aaron K | G5 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
30 | Marko B | G5 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
31 | Alex L | G3 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
32 | Ellie C-H | G1 | Mill Park PS | 4 | Primary Girls | Credit | Grade Prep-2 Bronze | |
33 | Poorvash S | G3 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
34 | Ernest C | G3 | Mernda PS | 4 | Credit | |||
35 | Stefan B | G4 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
36 | Nafi A | G4 | Cambridge PS | 4 | Credit | |||
37 | Gabi A | G3 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
38 | Ben A | G5 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
39 | Avjay B | G3 | Ivanhoe PS | 4 | Credit | |||
40 | Adnan H | G5 | Cambridge PS | 4 | Credit | |||
41 | Bilal M | G6 | Antonine College | 3.5 | Participation | |||
42 | Alexis M | G3 | Preston PS | 3.5 | Primary Girls | Participation | ||
43 | Gerrard H | G4 | Cambridge PS | 3.5 | Participation | |||
44 | Lehan J | G4 | Cambridge PS | 3.5 | Participation | |||
45 | Akira F | G6 | Antonine College | 3.5 | Participation | |||
46 | Dorvarn J | G5 | Preston PS | 3.5 | Participation | |||
47 | Chelsea Z | G6 | Wales Street PS | 3.5 | Primary Girls | Participation | ||
48 | Kartic M | G5 | Cambridge PS | 3.5 | Participation | |||
49 | Riyad H | G4 | Cambridge PS | 3.5 | Participation | |||
50 | Rene W | G6 | Antonine College | 3.5 | Participation | |||
51 | Scarlett O | G3 | Preston PS | 3.5 | Primary Girls | Participation | ||
52 | Hasan W | G6 | Antonine College | 3.5 | Participation | |||
53 | Pavan D | G6 | Cambridge PS | 3.5 | Participation | |||
54 | James M | G6 | Antonine College | 3 | Participation | |||
55 | Isabella C | G4 | Banyule | 3 | Participation | |||
56 | Benjamin C | G1 | Banyule PS | 3 | Participation | |||
57 | Tyler M | G3 | Preston PS | 3 | Participation | |||
58 | Hashem S | G6 | Antonine College | 3 | Participation | |||
59 | Alannah C | G4 | Preston PS | 3 | Participation | |||
60 | Yianni M | G3 | Wales Street PS | 3 | Participation | |||
61 | Joshua F | G4 | Cambridge PS | 3 | Participation | |||
62 | Callum C | G3 | Banyule PS | 3 | Participation | |||
63 | Isaac B | G1 | Wales Street PS | 3 | Participation | |||
64 | Eleanor B | G2 | Banyule PS | 3 | Participation | |||
65 | Katrina H | G4 | Antonine College | 2.5 | Participation | |||
66 | Joel D | G5 | Cambridge PS | 2.5 | Participation | |||
67 | Mary T | G6 | Antonine College | 2.5 | Participation | |||
68 | Rohan M | G3 | Preston PS | 2.5 | Participation | |||
69 | Riley F | G4 | Cambridge PS | 2.5 | Participation | |||
70 | Keegan B-M | G4 | Cambridge PS | 2.5 | Participation | |||
71 | Lucas C | G1 | Mernda PS | 2.5 | Participation | |||
72 | Stephanie R | G4 | Cambridge PS | 2 | Participation | |||
73 | Dylan D | G1 | Preston PS | 2 | Participation | |||
74 | Constantine K | G3 | Preston PS | 1.5 | Participation | |||
75 | Ella W-J | G4 | Antonine College | 1.5 | Participation | |||
76 | Sara I | G2 | Banyule PS | 1.5 | Participation | |||
77 | Jessica T | G2 | Wales Street PS | 1.5 | Participation | |||
78 | Otis L | G2 | Preston PS | 1.5 | Participation | |||
79 | Amelia O | G4 | Antonine College | 1 | Participation | |||
80 | Elissa H | G4 | Antonine College | 1 | Participation | |||
81 | Pirlla E | Prep | Antonine College | 1 | Participation | |||
82 | Malachy A | G4 | Antonine College | 1 | Participation | |||
83 | Alana D | G4 | Antonine College | 1 | Participation | |||
84 | Stephanie S | G4 | Antonine College | 1 | Participation | |||
85 | Jessica B | G6 | Antonine College | 1 | Participation | |||
86 | Raya E K | G3 | Ivanhoe PS | 1 | Participation | |||
87 | Mari-Clare E | G4 | Antonine College | 0 | Participation | |||
88 | Mirella H | G4 | Antonine College | 0 | Participation | |||