Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament September 12th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Ryder T          

6    

Banyule Primary School    

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Jayde A          

4    

Kangaroo Ground Primary  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  3  

Jack N            

6    

Great Ryrie Primary      

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  4  

Manuka W          

5    

Aiken Creek Primary School

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Timmy M          

3    

Research Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

  6  

Jacob H          

5    

Great Ryrie Primary      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  7  

Liam J            

2    

Rangeview Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

Prep-2 Gold

 

  8  

Joshua M          

3    

Kangaroo Ground Primary  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Bronze

 

  9  

Finlay H          

5    

Great Ryrie Primary      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

 10  

Jaz F            

5    

Rangeview Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 11  

Levi C            

2    

Research Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Silver

 

 12  

Natasha F        

6    

Alphington Primary School

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls Gold

 

 13  

Tynan C          

4    

Research Primary School  

4    

Primary Open

Credit

  

 14  

Rhys M            

5    

Alphington Primary School

4    

Primary Open

Credit

  

 15  

Zen T            

5    

Research Primary School  

4    

Primary Open

Credit

  

 16  

Caleb B          

6    

Research Primary School  

4    

Primary Open

Credit

  

 17  

Becky H          

4    

Alphington Primary School

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 18  

Nicholas E        

4    

Kangaroo Ground Primary  

4    

Primary Open

Credit

  

 19  

Azam M            

5    

Thomastown Primary School

4    

Primary Open

Credit

  

 20  

Jai Pratap Singh C

1    

Research Primary School  

4    

Primary Open

Credit

Prep-2 =Bronze

 

 21  

Aslan T          

2    

Research Primary School  

4    

Primary Open

Credit

Prep-2 =Bronze

 

 22  

Maximus T        

2    

Research Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 23  

Angus M          

5    

Kangaroo Ground Primary  

3.5  

 

Participation

  

 24  

Lucas M          

3    

Research Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 25  

Jacque M          

5    

Kangaroo Ground Primary  

3.5  

 

Participation

  

 26  

Keegan W          

3    

Kangaroo Ground Primary  

3.5  

 

Participation

  

 27  

Zac C            

2    

Research Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 28  

Deon V            

4    

Kangaroo Ground Primary  

3    

 

Participation

  

 29  

Riley W          

5    

Kangaroo Ground Primary  

3    

 

Participation

  

 30  

Ziggy P          

5    

Kangaroo Ground Primary  

3    

 

Participation

  

 31  

Wallace T        

5    

Kangaroo Ground Primary  

3    

 

Participation

  

 32  

Zak F            

2    

Rangeview Primary School  

3    

 

Participation

  

 33  

Hari R            

5    

Thomastown Primary School

3    

 

Participation

  

 34  

Liam M            

1    

Kangaroo Ground Primary  

3    

 

Participation

  

 35  

Ning L            

2    

Thomastown Primary School

3    

Primary Girls

Participation

Girls Bronze

 

 36  

Sola L            

3    

Kangaroo Ground Primary  

2.5  

 

Participation

  

 37  

Sienna W          

4    

Research Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 38  

Braedyn M        

5    

Thomastown Primary School

2.5  

 

Participation

  

 39  

Mia D            

4    

Research Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 40  

Owen G            

2    

Research Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 41  

Dillon V          

6    

Kangaroo Ground Primary  

2.5  

 

Participation

  

 42  

Leila C          

4    

Research Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 43  

Sienna G          

1    

Research Primary School  

2    

 

Participation

  

 44  

Mathias T        

4    

Research Primary School  

2    

 

Participation

  

 45  

Leo B            

1    

Kangaroo Ground Primary  

1.5  

 

Participation

  

 46  

Lucy R            

2    

Kangaroo Ground Primary  

1.5  

 

Participation

  

 47  

Michaela C        

4    

Alphington Primary School

1    

 

Participation

  
         

Place

Name                      

 

Score

     

  1  

KANGAROO GROUND PRIMARY  

18.5      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

RESEARCH PRIMARY SCHOOL  

17.5

     

  3  

GREAT RYRIE PRIMARY      

15.5

     

  4  

ALPHINGTON PRIMARY SCHOOL

13  

     

 5-6

RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL  

12.5

     

     

THOMASTOWN PRIMARY SCHOOL

12.5

     

  7  

BANYULE PRIMARY SCHOOL    

7    

     

  8  

AIKEN CREEK PRIMARY SCHOOL

5