Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament September 5th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Ryder T      

6    

Banyule Primary School  

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Chao Xin C  

5    

Glendal Primary School  

6    

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Girls Gold

 

  3  

Minh T      

5    

Deepdene Primary School  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  4  

Jesse Z      

6    

Boroondara Park Primary  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Anderson G  

5    

Glendal Primary School  

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  6  

Justin K    

4    

Deepdene Primary School  

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  7  

Yiheng R    

6    

Glendal Primary School  

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 =Bronze

 

  8  

Chenghan Z  

5    

Glendal Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

  9  

Jackie L    

5    

Glendal Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

Daniel N    

5    

Glendal Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

 11  

Aaron Z      

4    

Donburn Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

 12  

Eric J      

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Bronze

 

 13  

Vrishin G    

6    

Boroondara Park Primary  

5    

Primary Open

Distinction

  

 14  

Sung jun L  

6    

St Bridget's Primary    

5    

Primary Open

Distinction

  

 15  

Dan S        

6    

Boroondara Park Primary  

5    

Primary Open

Distinction

  

 16  

Minidhu P    

5    

Glendal Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 17  

Joseph S    

5    

Our Holy Redeemer        

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Vinh V      

2    

Glendal Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Gold

 

 19  

Jordan L    

4    

Glendal Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 20  

Yianni A    

6    

Boroondara Park Primary  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 21  

William L    

6    

Boroondara Park Primary  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 22  

Jack S      

4    

Boroondara Park Primary  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 23  

Stirling A  

5    

Our Holy Redeemer        

4.5  

Primary Open

Credit

  

 24  

Christian V  

5    

Ss Peter & Paul's School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 25  

Phoenix B    

2    

Our Holy Redeemer        

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Silver

 

 26  

Phi V        

5    

Glendal Primary School  

4    

Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 27  

Darren O    

5    

Glendal Primary School  

4    

 

Credit

  

 28  

Jamie E      

5    

Our Holy Redeemer        

4    

 

Credit

  

 29  

Con K        

5    

Boroondara Park Primary  

4    

 

Credit

  

 30  

Christopher R

5    

St Bridget's Primary    

4    

 

Credit

  

 31  

John H      

4    

Deepdene Primary School  

4    

 

Credit

  

 32  

Haywood C    

5    

Ss Peter & Paul's School

4    

 

Credit

  

 33  

Claire Z    

3    

Donburn Primary School  

4    

Primary Girls

Credit

Girls Bronze

 

 34  

Lucas P      

2    

Boroondara Park Primary  

4    

 

Credit

Prep-2 Bronze

 

 35  

Joshua N    

4    

Deepdene Primary School  

4    

 

Credit

  

 36  

Stanley X    

6    

Boroondara Park Primary  

4    

 

Credit

  

 37  

Fred M      

5    

Our Holy Redeemer        

3.5  

 

Participation

  

 38  

Maadhav M    

4    

Boroondara Park Primary  

3.5  

 

Participation

  

 39  

Luke B      

4    

Our Holy Redeemer        

3.5  

 

Participation

  

 40  

Daniel K    

4    

Our Holy Redeemer        

3.5  

 

Participation

  

 41  

Lucas J      

6    

St Bridget's Primary    

3.5  

 

Participation

  

 42  

Thomas B    

2    

Boroondara Park Primary  

3.5  

 

Participation

  

 43  

JingXi S    

5    

Glendal Primary School  

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 44  

Lachlan L    

5    

St Bridget's Primary    

3.5  

 

Participation

  

 45  

Logan W      

6    

St Bridget's Primary    

3.5  

 

Participation

  

 46  

Finn H      

4    

Our Holy Redeemer        

3.5  

 

Participation

  

 47  

Daniel C    

2    

Our Holy Redeemer        

3.5  

 

Participation

  

 48  

Vinuka L    

6    

Glendal Primary School  

3    

 

Participation

  

 49  

James K      

2    

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 50  

Nicholas L  

4    

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 51  

Amrith S    

5    

Boroondara Park Primary  

3    

 

Participation

  

 52  

Tom L        

6    

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 53  

James C      

2    

Ss Peter & Paul's School

3    

 

Participation

  

 54  

Ilias K      

3    

Boroondara Park Primary  

3    

 

Participation

  

 55  

Eleanor L    

2    

St Bridget's Primary    

3    

Primary Girls

Participation

  

 56  

Lily W      

4    

St Bridget's Primary    

3    

Primary Girls

Participation

  

 57  

Brenda S    

1    

Our Holy Redeemer        

3    

Primary Girls

Participation

  

 58  

Ben W        

1    

Our Holy Redeemer        

3    

 

Participation

  

 59  

Cooper H    

6    

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 60  

Xander W    

2    

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 61  

Jason K      

Prep

St Bridget's Primary    

3    

 

Participation

  

 62  

Joel M      

5    

Our Holy Redeemer        

2.5  

 

Participation

  

 63  

Skye S      

5    

Glendal Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 64  

Liam F      

6    

St Bridget's Primary    

2.5  

 

Participation

  

 65  

Bert M      

3    

Our Holy Redeemer        

2.5  

 

Participation

  

 66  

Sam W        

6    

Ss Peter & Paul's School

2.5  

 

Participation

  

 67  

Lucia C      

3    

Our Holy Redeemer        

2.5  

 

Participation

  

 68  

Diego L      

5    

Ss Peter & Paul's School

2.5  

 

Participation

  

 69  

Marcus S    

6    

Ss Peter & Paul's School

2    

 

Participation

  

 70  

Jamie V      

5    

Ss Peter & Paul's School

2    

 

Participation

  

 71  

Ethan W      

3    

Ss Peter & Paul's School

2    

 

Participation

  

 72  

Xavier T    

3    

Ss Peter & Paul's School

2    

 

Participation

  

 73  

Carla V      

4    

Ss Peter & Paul's School

2    

 

Participation

  

 74  

Aiden M      

2    

St Bridget's Primary    

2    

 

Participation

  

 75  

Raja R      

1    

Our Holy Redeemer        

2    

 

Participation

  

 76  

Josephine C  

1    

Our Holy Redeemer        

1.5  

 

Participation

  

 77  

Henry C      

1    

Our Holy Redeemer        

1    

 

Participation

  

 78  

Paxon B      

Prep

St Bridget's Primary    

1    

 

Participation

  

 79  

Hamish H    

6    

St Bridget's Primary    

1    

 

Participation

  

 80  

Matthew P    

3    

St Bridget's Primary    

0.5  

 

Participation

  

 81  

Garcia Z    

Prep

St Bridget's Primary    

0.5  

 

Participation

  

 82  

Chloe S      

4    

St Bridget's Primary    

0    

 

Participation

  
         
         
         
         

Place

Name                      

 

Score

     

  1  

GLENDAL PRIMARY SCHOOL  

22      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

BOROONDARA PARK PRIMARY  

20.5

     

  3  

DEEPDENE PRIMARY SCHOOL  

19.5

     

  4  

OUR HOLY REDEEMER        

17.5

     

  5  

ST BRIDGET'S PRIMARY    

16  

     

  6  

SS PETER & PAUL'S SCHOOL

14  

     

  7  

DONBURN PRIMARY SCHOOL  

9    

     

  8  

BANYULE PRIMARY SCHOOL  

7    

     

  9  

DONCASTER GARDENS PRIMARY

5