Place | Name | Grade | School | Score | State Finals Qualification | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Tiger Z | 1 | Good Shepherd Lutheran PS | 6.5 | Junior Primary | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Daniel J | 3 | Aiken College | 6 | Junior Primary | High Distinction | Grade 3 Gold | |
3 | Vinh V | 2 | Glendal Primary School | 5.5 | Junior Primary | Distinction | Grade 2 Gold | |
4 | Gabriel D | 2 | Malvern Primary School | 5 | Junior Primary | Distinction | Grade 2 Silver | |
5 | Justin W | 3 | Roberts McCubbin Primary Schoo | 5 | Junior Primary | Distinction | Grade 3 Silver | |
6 | Jayden L | 1 | Highvale Primary School | 5 | Junior Primary | Distinction | Grade 1 Gold | |
7 | Sayumdi Rithara P | 3 | Glendal Primary School | 4.5 | Junior Primary | Credit | Girls Gold | |
8 | Liam J | 2 | Rangeview Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Grade 2 =Bronze | |
9 | Thomas D | 1 | Canterbury Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Grade 1 Silver | |
10 | Yenuli L | 3 | Glendal Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Girls Silver | |
11 | Julian O | 2 | Great Ryrie Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Grade 2 =Bronze | |
12 | Grace G | 3 | Ringwood North Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Girls =Bronze | |
13 | Caleb O | 3 | Glendal Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Grade 3 =Bronze | |
14 | Toni V | 2 | Great Ryrie Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Girls =Bronze | |
15 | Lorenzo C | 3 | Roberts McCubbin Primary Schoo | 4 | Junior Primary | Credit | Grade 3 =Bronze | |
16 | Amelia D | 2 | Rangeview Primary School | 4 | Junior Primary | Credit | Girls =Bronze | |
17 | Trevin T | 2 | Great Ryrie Primary School | 3.5 | Junior Primary | Participation | ||
18 | Joshua M | 1 | St Thomas The Apostle | 3 | Participation | Grade 1 Bronze | ||
19 | Patrick K | 3 | Eltham Primary School | 3 | Participation | |||
20 | Zak F | 2 | Rangeview Primary School | 3 | Participation | |||
21 | Luke S | 2 | Great Ryrie Primary School | 3 | Participation | |||
22 | Josh S | 3 | Rangeview Primary School | 3 | Participation | |||
23 | Rocky L | 3 | Highvale Primary School | 3 | Participation | |||
24 | Sasher M | 2 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
25 | Evan W | 2 | Rangeview Primary School | 3 | Participation | |||
26 | Archie S | 2 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
27 | Luca P | 2 | Kallista Primary School | 2.5 | Participation | |||
28 | Evan R | 2 | Rangeview Primary School | 2.5 | Participation | |||
29 | Syrus O | 2 | Highvale Primary School | 2.5 | Participation | |||
30 | Terrwyn S | 2 | Great Ryrie Primary School | 2 | Participation | |||
31 | Henry S | 3 | Eltham Primary School | 2 | Participation | |||
32 | Imandi S | 2 | Glendal Primary School | 2 | Participation | |||
33 | Benjamin H | 2 | Rangeview Primary School | 1.5 | Participation | |||
Place | Name | Score | ||||||
1 | GLENDAL PRIMARY SCHOOL | 18 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | GREAT RYRIE PRIMARY SCHOOL | 14.5 | ||||||
3 | RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL | 14 | ||||||
4 | HIGHVALE PRIMARY SCHOOL | 10.5 | ||||||
5 | ROBERTS MCCUBBIN PRIMARY SCHOOL | 9 | ||||||
6 | KALLISTA PRIMARY SCHOOL | 8.5 | ||||||
7 | GOOD SHEPHERD LUTHERAN PS | 6.5 | ||||||
8 | AIKEN COLLEGE | 6 | ||||||
9-10 | ELTHAM PRIMARY SCHOOL | 5 | ||||||
| MALVERN PRIMARY SCHOOL | 5 | ||||||
11-12 | CANTERBURY PRIMARY SCHOOL | 4 | ||||||
| RINGWOOD NORTH PRIMARY SCHOOL | 4 | ||||||
13 | ST THOMAS THE APOSTLE | 3 | ||||||