Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament August 9th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

    

  1  

Brandon S    

5    

Our Holy Redeemer            

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

    

  2  

Fred J      

4    

Doncaster Gardens Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Gold

    

  3  

Tien Ji C    

4    

Doncaster Gardens Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Silver

    

  4  

Julian L    

4    

Doncaster Gardens Primary

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Bronze

    

  5  

Hayden C    

4    

Doncaster Gardens Primary

5.5  

Primary Open

Distinction

     

  6  

Kevin L      

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open

Distinction

     

  7  

Joshua N    

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open

Distinction

     

  8  

Ethan D      

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open

Distinction

     

  9  

Stephanie K  

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open & Primary Girls

Distinction

Girls Gold

    

 10  

Anne H      

4    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open & Primary Girls

Distinction

Girls Silver

    

 11  

Aubtin D    

6    

Doncaster Gardens Primary

5    

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 Gold

    

 12  

Euan F      

5    

Kingswood College            

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 5-6 Silver

    

 13  

Joseph S    

5    

Our Holy Redeemer            

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 5-6 Bronze

    

 14  

Ocean Y      

2    

Kingswood College            

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Gold

    

 15  

Harry M      

4    

Kingswood College            

4.5  

Primary Open

Credit

     

 16  

Daniel K    

4    

Our Holy Redeemer            

4.5  

Primary Open

Credit

     

 17  

Stirling A  

5    

Our Holy Redeemer            

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 5-6 =Bronze

    

 18  

Gideon T    

4    

Doncaster Gardens Primary

4.5  

Primary Open

Credit

     

 19  

Joshua H    

4    

Kingswood College            

4.5  

Primary Open

Credit

     

 20  

Matthew H    

6    

Xavier College (Burke Hall)  

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 5-6 =Bronze

    

 21  

Dinel B      

4    

Doncaster Gardens Primary

4.5  

Primary Open

Credit

     

 22  

Caroline G  

6    

Fintona Girls School          

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

    

 23  

Jamie E      

5    

Our Holy Redeemer            

4    

 

Credit

     

 24  

Thomas D    

1    

Canterbury Primary School

4    

 

Credit

Prep-2 Silver

    

 25  

Lynn H      

4    

Doncaster Gardens Primary

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

    

 26  

David L      

5    

Kingswood College            

4    

 

Credit

     

 27  

Ethan L      

4    

Doncaster Gardens Primary

4    

 

Credit

     

 28  

Charlotte C  

6    

Fintona Girls School          

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

    

 29  

Aidan H      

6    

Doncaster Gardens Primary

4    

 

Credit

     

 30  

Kalogerakis S

5    

Doncaster Gardens Primary

4    

 

Credit

     

 31  

Joseph S    

6    

Xavier College (Burke Hall)  

3.5  

 

Participation

     

 32  

Ari L        

4    

Kingswood College            

3.5  

 

Participation

     

 33  

Ashton S    

6    

Xavier College (Burke Hall)  

3.5  

 

Participation

     

 34  

Ethan Q      

4    

Doncaster Gardens Primary

3.5  

 

Participation

     

 35  

Jack W      

5    

Doncaster Gardens Primary

3.5  

 

Participation

     

 36  

Daniel B    

5    

Xavier College (Burke Hall)  

3.5  

 

Participation

     

 37  

Zoe W        

4    

Doncaster Gardens Primary

3.5  

 

Participation

     

 38  

Tom S        

6    

Xavier College (Burke Hall)  

3    

 

Participation

     

 39  

Sione G      

3    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

     

 40  

Luke B      

4    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

     

 41  

Magnus A    

3    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

     

 42  

Yasmin G    

6    

Fintona Girls School          

3    

 

Participation

     

 43  

Joshua M    

1    

St Thomas The Apostle        

3    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

    

 44  

Sean Y      

4    

Kingswood College            

3    

 

Participation

     

 45  

Harri M      

3    

Kingswood College            

3    

 

Participation

     

 46  

Benjamin W  

1    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

    

 47  

Cayden Q    

3    

Kingswood College            

3    

 

Participation

     

 48  

Joel M      

5    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

     

 49  

Fred M      

5    

Our Holy Redeemer            

3    

 

Participation

     

 50  

Darius N    

1    

Kingswood College            

2.5  

 

Participation

     

 51  

Ryan B      

5    

Kingswood College            

2.5  

 

Participation

     

 52  

Sophie L    

5    

Kingswood College            

2.5  

 

Participation

     

 53  

Phoenix B    

2    

Our Holy Redeemer            

2.5  

 

Participation

     

 54  

Matteo D    

2    

Kingswood College            

2.5  

 

Participation

     

 55  

Lucia C      

3    

Our Holy Redeemer            

2.5  

 

Participation

     

 56  

Daniel C    

2    

Our Holy Redeemer            

2.5  

 

Participation

     

 57  

Michael W    

5    

Kingswood College            

2    

 

Participation

     

 58  

Jeremy R    

6    

Xavier College (Burke Hall)  

2    

 

Participation

     

 59  

Chris M      

5    

Kingswood College            

2    

 

Participation

     

 60  

Lucy L      

3    

Kingswood College            

2    

 

Participation

     

 61  

Josephine C  

1    

Our Holy Redeemer            

2    

 

Participation

     

 62  

Henry C      

1    

Our Holy Redeemer            

2    

 

Participation

     

 63  

Raja R      

1    

Our Holy Redeemer            

1.5  

 

Participation

     

 64  

Brenda S    

1    

Our Holy Redeemer            

1.5  

 

Participation

     

 65  

Ryan W      

5    

Doncaster Gardens Primary

1.5  

 

Participation

     

 66  

Lucas T      

1    

Our Holy Redeemer            

1    

 

Participation

     

 67  

Otto P      

1    

Our Holy Redeemer            

1    

 

Participation

     
            
            
            
            

Place

Name                      

 

Score

        
            

  1  

DONCASTER GARDENS PRIMARY

23.5       “Zonal School Champion” trophy

      

  2  

OUR HOLY REDEEMER            

20.5

        

  3  

KINGSWOOD COLLEGE            

18  

        

  4  

XAVIER COLLEGE (BURKE HALL)  

15  

        

  5  

FINTONA GIRLS SCHOOL          

11  

        

  6  

CANTERBURY PRIMARY SCHOOL    

4    

        

  7  

ST THOMAS THE APOSTLE        

3