Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament June 1st

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Justin K  

4    

Deepdene Primary School    

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Sophie C  

5    

Banyule Primary School    

6    

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Girls Gold

 

  3  

Minh T    

5    

Deepdene Primary School    

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  4  

Andrew L  

6    

Deepdene Primary School    

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Matthew A  

5    

Preston Primary School    

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 5-6 Bronze

 

  6  

Liam H    

5    

Alphington Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

  7  

Jack W    

5    

Preston Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

  8  

Sean R    

6    

Rangeview Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

  9  

Sebastian W

5    

Preston Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

Cruze D    

4    

Preston Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Gold

 

 11  

Ramji S    

5    

Mill Park Primary School  

5    

Primary Open

Distinction

  

 12  

James A    

2    

Preston Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

Prep-2 Gold

 

 13  

Archie C  

6    

Alphington Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 14  

Emma C    

3    

Banyule Primary School    

4.5  

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 15  

John H    

4    

Deepdene Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

Grade 3-4 Silver

 

 16  

Christian Z

5    

Ivanhoe Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 17  

Ethan L    

6    

Rangeview Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Rohan R    

3    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 19  

Brandon L  

3    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 20  

Robbie G  

4    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 21  

Idalia B  

6    

Preston Primary School    

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 22  

Eden P    

2    

Wales Street Primary School

4    

 

Credit

Prep-2 Silver

 

 23  

Ethan M    

5    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

  

 24  

James A    

3    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 25  

Joshua N  

4    

Deepdene Primary School    

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 26  

Krishna S  

2    

Mill Park Primary School  

4    

 

Credit

Prep-2 Bronze

 

 27  

Henry T    

3    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 28  

Sophie P  

5    

Deepdene Primary School    

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 29  

Thomas M  

5    

Banyule Primary School    

4    

 

Credit

  

 30  

Angus C    

4    

Alphington Primary School  

4    

 

Credit

Grade 3-4 =Bronze

 

 31  

Natasha F  

6    

Alphington Primary School  

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 32  

Rhys M    

5    

Alphington Primary School  

3.5  

 

Participation

  

33

Ruben W    

2    

Preston Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 34  

Amreeta M  

4    

Preston Primary School    

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 35  

Aston S    

3    

Ivanhoe Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 36  

Ashmina Z  

4    

Preston Primary School    

3.5  

Primary Girls

Participation

  

 37  

Sage L    

5    

Alphington Primary School  

3.5  

 

Participation

  

 38  

Derek Y    

5    

Banyule Primary School    

3    

 

Participation

  

 39  

Oliver S  

5    

Preston Primary School    

3    

 

Participation

  

 40  

Tex W      

2    

Preston Primary School    

3    

 

Participation

  

 41  

Joe L      

4    

Alphington Primary School  

3    

 

Participation

  

 42  

Josh V    

4    

Alphington Primary School  

3    

 

Participation

  

 43  

Jude F    

2    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 44  

Luke F    

4    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 45  

James H    

5    

Preston Primary School    

3    

 

Participation

  

 46  

Louis B    

6    

Alphington Primary School  

3    

 

Participation

  

 47  

Flynn J    

5    

Banyule Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 48  

Riley P    

4    

Ivanhoe Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 49  

Shlok J    

3    

Alphington Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 50  

Jonah P    

Prep

Wales Street Primary School

2.5  

 

Participation

  

 51  

Celena M  

2    

Alphington Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 52  

Oleg S    

4    

Alphington Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 53  

Apollo K  

3    

Alphington Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 54  

Tai N      

5    

Banyule Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 55  

Jack F    

5    

Preston Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 56  

Abby F    

2    

Preston Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 57  

Archer F  

3    

Alphington Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 58  

Evan R    

2    

Rangeview Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 59  

Sophie C  

3    

Wales Street Primary School

2    

 

Participation

  

 60  

Emily A    

4    

St Joseph Primary School  

2    

 

Participation

  

 61  

Oliver A  

1    

St Joseph Primary School  

2    

 

Participation

  

 62  

Callum C  

2    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 63  

Becky H    

4    

Alphington Primary School  

2    

 

Participation

  

 64  

Archie H  

5    

Wales Street Primary School

2    

 

Participation

  

 65  

Jacob C    

2    

Ivanhoe Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 66  

Kasper L  

1    

Ivanhoe Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 67  

Nishi D    

1    

Banyule Primary School    

1    

 

Participation

  
         
         
         
         

Place

Name                      

 

Score

     

  1  

DEEPDENE PRIMARY SCHOOL    

23.5      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

PRESTON PRIMARY SCHOOL    

20.5

     

 3-4

ALPHINGTON PRIMARY SCHOOL  

17.5

     

     

BANYULE PRIMARY SCHOOL    

17.5

     

  5  

IVANHOE PRIMARY SCHOOL    

14  

     

  6  

RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL  

12  

     

  7  

WALES STREET PRIMARY SCHOOL

10.5

     

  8  

MILL PARK PRIMARY SCHOOL  

9    

     

  9  

ST JOSEPH PRIMARY SCHOOL  

4