Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament May 4th

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Ryder T      

6    

Banyule Primary School      

7    

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Eva W        

5    

Doncaster Gardens Primary  

6    

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  3  

Kathleen H  

5    

Doncaster Gardens Primary  

6    

Primary Open & Primary Girls

High Distinction

Girls Gold

 

  4  

Andrien L    

6    

Doncaster Gardens Primary  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Daniel L    

4    

Doncaster Gardens Primary  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  6  

Jeremy C    

6    

Doncaster Gardens Primary  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Bronze

 

  7  

Gavyn S      

4    

Doncaster Gardens Primary  

5.5  

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

  8  

Sunny Z      

4    

Mountview Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

  9  

Yuxiang P    

4    

Mountview Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 10  

Raymond Q    

4    

Mountview Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 11  

Matthew L    

4    

Doncaster Gardens Primary  

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 =Bronze

 

 12  

Aden C      

5    

Doncaster Gardens Primary  

5    

Primary Open

Distinction

  

 13  

Bright B    

5    

Doncaster Gardens Primary  

5    

Primary Open

Distinction

  

 14  

Randil F    

6    

Mountview Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 15  

Catherine P  

5    

Mountview Primary School    

4.5  

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 16  

Cedric W    

4    

Doncaster Gardens Primary  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 17  

Richard C    

5    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 18  

Chengyun X  

4    

Good Shepherd Primary School

4    

Primary Open

Credit

  

 19  

Kenneth W    

5    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 20  

Chloe F      

4    

Good Shepherd Primary School

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 21  

Yanxiang H  

4    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 22  

Steve L      

4    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 23  

Jacob H      

5    

Great Ryrie Primary        

4    

Primary Open

Credit

  

 24  

Jessica P    

4    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 25  

Brandon P    

5    

Doncaster Gardens Primary  

4    

Primary Open

Credit

  

 26  

Rahul M      

6    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 27  

Aadit V      

6    

Mountview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 28  

Daniel A    

5    

Doncaster Gardens Primary  

4    

Primary Open

Credit

  

 29  

Mia Q        

6    

Doncaster Gardens Primary  

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 
         

 30  

Jack N      

6    

Great Ryrie Primary        

4    

Primary Open

Credit

  

 31  

Sean R      

6    

Rangeview Primary School    

4    

Primary Open

Credit

  

 32  

Sung Jun L  

6    

St Bridget's Primary School

4    

Primary Open

Credit

  

 33  

Tom L        

6    

St Bridget's Primary School

4    

Primary Open

Credit

  

 34  

Mia L        

5    

Doncaster Gardens Primary  

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 35  

Eric J      

4    

Doncaster Gardens Primary  

4    

Primary Open

Credit

  

 36  

Daniel C    

4    

Great Ryrie Primary        

4    

Primary Open

Credit

  

 37  

Eleanor L    

2    

St Bridget's Primary School

4    

Primary Open & Primary Girls

Credit

Prep-2 Gold

 

 38  

Elly L      

5    

Doncaster Gardens Primary  

3.5  

 

Participation

  

 39  

Ezekiel S    

6    

Great Ryrie Primary        

3.5  

 

Participation

  

 40  

Finlay H    

5    

Great Ryrie Primary        

3.5  

 

Participation

  

 41  

Anthony A    

3    

Preston Primary School      

3.5  

 

Participation

  

 42  

Saptanshu P  

6    

Mountview Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 43  

Jaz F        

5    

Rangeview Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 44  

Daniel K    

6    

Doncaster Gardens Primary  

3.5  

 

Participation

  

 45  

Isaac G      

6    

Rangeview Primary School    

3    

 

Participation

  

 46  

Daniel S    

4    

St Bridget's Primary School

3    

 

Participation

  

 47  

Dinali T    

6    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 48  

Aaron Z      

4    

Donburn Primary            

3    

 

Participation

  

 49  

Daniel W    

4    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 50  

Kathlin Q    

5    

Doncaster Gardens Primary  

3    

 

Participation

  

 51  

Daniel L    

5    

Mountview Primary School    

3    

 

Participation

  

 52  

Flynn H      

6    

Rangeview Primary School    

3    

 

Participation

  

 53  

Campbell Y  

4    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 54  

Jerry Y      

3    

Mountview Primary School    

3    

 

Participation

  

 55  

Anton Z      

5    

St Bridget's Primary School

3    

 

Participation

  

 56  

Daniel B    

4    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 57  

Nikolas V    

5    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 58  

Cameron B    

4    

Great Ryrie Primary        

3    

 

Participation

  

 59  

Nicholas L  

4    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 60  

Ethan L      

6    

Rangeview Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 61  

Coen T      

5    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 62  

Ewan L      

5    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 63  

Alexander W  

2    

St Bridget's Primary School

2.5  

 

Participation

Prep-2 Silver

 

 64  

Nash D      

5    

Great Ryrie Primary        

2.5  

 

Participation

  

 65  

Emma S      

4    

Great Ryrie Primary        

2.5  

 

Participation

  

 66  

Oscar H      

3    

Great Ryrie Primary        

2.5  

 

Participation

  

 67  

Chrisotpher R

5    

St Bridget's Primary School

2    

 

Participation

  

 68  

Trevin T    

2    

Great Ryrie Primary        

2    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

 

 69  

Zak F        

2    

Rangeview Primary School    

2    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

 

 70  

Oscar J      

1    

Great Ryrie Primary        

2    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

 

 71  

Terrwyn S    

2    

Great Ryrie Primary        

2    

 

Participation

Prep-2 =Bronze

 

 72  

Lachlan L    

5    

St Bridget's Primary School

1.5  

 

Participation

  

 73  

Aiden M      

2    

St Bridget's Primary School

1.5  

 

Participation

  

 74  

Lily W      

4    

St Bridget's Primary School

1    

 

Participation

  

 75  

James K      

2    

St Bridget's Primary School

1    

 

Participation

  

 76  

Jason K      

Prep

St Bridget's Primary School

1    

 

Participation

  

 77  

Paxon B      

Prep

St Bridget's Primary School

0.5  

 

Participation

  
         
         
         

Place

Name                      

 

Score

     
         

  1  

DONCASTER GARDENS PRIMARY  

24      “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

MOUNTVIEW PRIMARY SCHOOL    

19.5

     

  3  

GREAT RYRIE PRIMARY        

15.5

     

  4  

ST BRIDGET'S PRIMARY SCHOOL

15  

     

  5  

RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL    

13.5

     

  6  

GOOD SHEPHERD PRIMARY SCHOOL

8    

     

  7  

BANYULE PRIMARY SCHOOL      

7    

     

  8  

PRESTON PRIMARY SCHOOL      

3.5  

     

  9  

DONBURN PRIMARY            

3