Final Standing - Chess Vic Primary Open tournament May 3rd

Place

Name

Grade

School

Score

Chess Vic State Finals Qualification

Certificate

Medals/Trophy

 

  1  

Brandon S    

5    

Our Holy Redeemer PS      

6.5  

Primary Open

High Distinction

Star of the Tournament trophy

 

  2  

Ryder T      

6    

Banyule Primary School    

6.5  

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Gold

 

  3  

Justin K  

4    

Deepdene Primary School  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 3-4 Gold

 

  4  

Andrew L  

6    

Deepdene Primary School  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Silver

 

  5  

Minh T    

5    

Deepdene Primary School  

6    

Primary Open

High Distinction

Grade 5-6 Bronze

 

  6  

Matthew A  

5    

Preston Primary School    

5.5  

Primary Open

Distinction

  

  7  

William L  

6    

Banyule Primary School    

5.5  

Primary Open

Distinction

  

  8  

Ethan M    

5    

Alphington Primary School

5    

Primary Open

Distinction

  

  9  

Oisin T    

6    

Rosanna Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 10  

James A    

2    

Preston Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

Prep-2 Gold

 

 11  

Liam K    

6    

Preston Primary School    

5    

Primary Open

Distinction

  

 12  

Aaron Z    

4    

Donburn PS                

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Silver

 

 13  

Eric J    

4    

Doncaster Gardens PS      

5    

Primary Open

Distinction

Grade 3-4 Bronze

 

 14  

Idalia B  

6    

Preston Primary School    

5    

Primary Open & Primary Girls

Distinction

Girls Gold

 

 15  

Sage L    

5    

Alphington Primary School

5    

Primary Open

Distinction

  

 16  

Joseph S  

5    

Our Holy Redeemer PS      

5    

Primary Open

Distinction

  

 17  

Archie C  

6    

Alphington Primary School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 18  

Nick A    

5    

Banyule Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 19  

Jensen H  

6    

Viewbank Primary School  

4.5  

Primary Open

Credit

  

 20  

Samuel C  

3    

St Joseph's Primary School

4.5  

Primary Open

Credit

  

 21  

Joseph C  

6    

Banyule Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 22  

Christian Z

5    

Ivanhoe Primary School    

4.5  

Primary Open

Credit

  

 23  

Sophie P  

5    

Deepdene Primary School  

4.5  

Primary Open & Primary Girls

Credit

Girls Silver

 

 24  

Robbie G  

4    

Alphington Primary School

4    

 

Credit

  

 25  

Norman L  

3    

Banyule Primary School    

4    

 

Credit

  

 26  

Rohan R    

3    

Alphington Primary School

4    

 

Credit

  

 27  

Eric H    

6    

St Damiians PS            

4    

 

Credit

  

 28  

Luke S    

3    

Banyule Primary School    

4    

 

Credit

  

 29  

Zoe L      

6    

Alphington Primary School

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 30  

William Z  

5    

Banyule Primary School    

4    

 

Credit

  

 31  

Selby T    

2    

Montmorency Primary School

4    

 

Credit

Prep-2 Silver

 

 32  

Daniel Z  

3    

Banyule Primary School    

4    

 

Credit

  

 33  

Lily B    

5    

Banyule Primary School    

4    

Primary Girls

Credit

Girls =Bronze

 

 34  

Sebastian K

6    

Wales St Primary School  

4    

 

Credit

  

 35  

Joshua N  

4    

Deepdene Primary School  

4    

 

Credit

  

 36  

Oliver S  

4    

Ivanhoe East              

4    

 

Credit

  

 37  

John H    

4    

Deepdene Primary School  

4    

 

Credit

  

 38  

Liam H    

5    

Alphington Primary School

4    

 

Credit

  

 39  

Ryan Z    

3    

Ivanhoe Primary School    

4    

 

Credit

  

 40  

Stirling A

5    

Our Holy Redeemer PS      

3.5  

 

Participation

  

 41  

Tadhg T    

4    

Rosanna Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 42  

Louis B    

6    

Alphington Primary School

3.5  

 

Participation

  

 43  

Thomas B  

4    

Banyule Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 44  

Jess T    

6    

Banyule Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 45  

Liam S    

3    

Ivanhoe Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 46  

Fred M    

5    

Our Holy Redeemer PS      

3.5  

 

Participation

  

 47  

Akhil G    

3    

Ivanhoe Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 48  

Ranjiv B  

3    

Ivanhoe Primary School    

3.5  

 

Participation

  

 49  

Oliver D  

4    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 50  

Alen N    

4    

Apollo Parkways PS        

3    

 

Participation

  

 51  

Sakvith C  

5    

Viewbank Primary School  

3    

 

Participation

  

 52  

Luke B    

4    

Our Holy Redeemer PS      

3    

 

Participation

  

 53  

Jamie E    

5    

Our Holy Redeemer PS      

3    

 

Participation

  

 54  

Sam A      

4    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 55  

Sione G    

3    

Our Holy Redeemer PS      

3    

 

Participation

  

56

Thomas Z  

3    

St Joseph's Primary School

3    

 

Participation

  

 57  

Daniel L  

3    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 58  

Rhys M    

5    

Alphington Primary School

3    

 

Participation

  

 59  

Oli W      

6    

Banyule Primary School    

3    

 

Participation

  

 60  

Alex T    

6    

Wales St Primary School  

3    

 

Participation

  

 61  

John N    

5    

Banyule Primary School    

3    

 

Participation

  

 62  

Alena Z    

5    

St Joseph's Primary School

3    

 

Participation

  

 63  

Lachlan C  

4    

Deepdene Primary School  

3    

 

Participation

  

 64  

Shivansh K

6    

Deepdene Primary School  

3    

 

Participation

  

 65  

Riley P    

4    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 66  

Josh F    

5    

Ivanhoe Primary School    

3    

 

Participation

  

 67  

Sarah D    

2    

Preston Primary School    

3    

 

Participation

Prep-2 Bronze

 

 68  

Jack H    

5    

Ivanhoe Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 69  

Noah V    

3    

Wales St Primary School  

2.5  

 

Participation

  

 70  

Katie A    

6    

St Joseph's Primary School

2.5  

 

Participation

  

 71  

Ben W      

4    

Ivanhoe Primary School    

2.5  

 

Participation

  

 72  

Louis D    

2    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 73  

Dennis A  

4    

Banyule Primary School    

2    

 

Participation

  

 74  

Manny D    

1    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 75  

Parsh K    

4    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 76  

Jude F    

2    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 77  

Joe J      

3    

Mary Immaculate          

2    

 

Participation

  

 78  

Sam B      

5    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 79  

Matthew T  

3    

Ivanhoe Primary School    

2    

 

Participation

  

 80  

Isabel D  

2    

Wales St Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 81  

Hugh P    

3    

Wales St Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 82  

Arjun B    

1    

Ivanhoe Primary School    

1.5  

 

Participation

  

 83  

Charlie A  

3    

Wales St Primary School  

1.5  

 

Participation

  

 84  

Gabriel C  

P    

Wales St Primary School  

1    

 

Participation

  

 85  

Caiden S  

3    

Viewbank Primary School  

1    

 

Participation

  

 86  

Martin V  

3    

Wales St Primary School  

1    

 

Participation

  

 87  

Jai N      

2    

Banyule Primary School    

1    

 

Participation

  

 88  

Michael M  

1    

Banyule Primary School    

1    

 

Participation

  
         
         

Place

Name                      

 

Score

     
         

  1  

DEEPDENE PRIMARY SCHOOL  

22.5       “Zonal School Champion” trophy

   

  2  

BANYULE PRIMARY SCHOOL    

21  

     

  3  

PRESTON PRIMARY SCHOOL    

20.5

     

 4-5

ALPHINGTON PRIMARY SCHOOL

18.5

     

     

OUR HOLY REDEEMER Primary      

18.5

     

  6  

IVANHOE PRIMARY SCHOOL    

15.5

     

  7  

ST JOSEPH'S PRIMARY SCHOOL

13  

     

  8  

WALES ST PRIMARY SCHOOL  

11  

     

9-10

ROSANNA PRIMARY SCHOOL    

8.5  

     

     

VIEWBANK PRIMARY SCHOOL  

8.5  

     

11-12

DONCASTER GARDENS Primary      

5    

     

     

DONBURN Primary                

5    

     

13-15

MONTMORENCY PRIMARY SCHOOL

4    

     

     

ST DAMIIANS Primary            

4    

     

     

IVANHOE EAST              

4    

     

 16  

APOLLO PARKWAYS Primary        

3    

     

 17  

MARY IMMACULATE          

2