Place | Name | Grade | School | Score | State Finals Qualification | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Stella C | 2 | Mill Park Primary School | 6.5 | Primary Open & Primary Girls | High Distinction | Star of the Tournament trophy | |
2 | Chloe F | 2 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 6.5 | Primary Open & Primary Girls | High Distinction | Girls Gold | |
3 | Daniel J | 5 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 Gold | |
4 | Mitchell D | 5 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6 Silver | |
5 | Yang Yang N | 4 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 Gold | |
6 | Jason L | 6 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 5.5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6 Bronze | |
7 | Sean R | 4 | Rangeview Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 3-4 Silver | |
8 | Chengyun X | 2 | Croydon Hills Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade Prep-2 Gold | |
9 | Eddie C | 6 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 5 | Primary Open | Distinction | ||
10 | Sam B | 5 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 5 | Primary Open | Distinction | ||
11 | Coby S | 4 | Mount Evelyn Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 =Bronze | |
12 | Ethan L | 4 | Rangeview Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 =Bronze | |
13 | Daniel M | 6 | The Basin Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
14 | Aptin B | 2 | Croydon Hills Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade Prep-2 Silver | |
15 | Alex L | 4 | The Basin Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 =Bronze | |
16 | William L | 4 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 =Bronze | |
17 | Connor M | 3 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 4.5 | Primary Open | Credit | Grade 3-4 =Bronze | |
18 | Bailey M | 5 | Mount Evelyn Primary School | 4 | Credit | |||
19 | Josh D | 4 | Rangeview Primary School | 4 | Credit | |||
20 | Travis H | 4 | The Basin Primary School | 4 | Credit | |||
21 | Matthew C | 6 | Rangeview Primary School | 4 | Credit | |||
22 | Brynn O | 4 | Kallista Primary School | 4 | Credit | |||
23 | Xavier G | 4 | Healesville Primary School | 4 | Credit | |||
24 | Jared E | 6 | Mount Evelyn Primary School | 4 | Credit | |||
25 | Nikith K | 5 | The Basin Primary School | 4 | Credit | |||
26 | Jacob N | 4 | The Basin Primary School | 4 | Credit | |||
27 | Thomas M | 3 | Healesville Primary School | 4 | Credit | |||
28 | Briana K | 6 | The Basin Primary School | 4 | Primary Girls | Credit | Girls Silver | |
29 | Ethan M | 3 | The Basin Primary School | 4 | Credit | |||
30 | Spencer B | 4 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
31 | Isaac G | 4 | Rangeview Primary School | 3.5 | Participation | |||
32 | Nathan M | 4 | Mount Evelyn Primary School | 3.5 | Participation | |||
33 | Ashton L | 4 | Mount Evelyn Primary School | 3.5 | Participation | |||
34 | Caleb S | 3 | Mount Evelyn Primary School | 3.5 | Participation | |||
35 | Darcy P | 3 | Mount Evelyn Primary School | 3.5 | Participation | |||
36 | Callum M | 6 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 3.5 | Participation | |||
37 | Flynn H | 4 | Rangeview Primary School | 3.5 | Participation | |||
38 | Fionn B | 3 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
39 | Sean M | 4 | Mount Evelyn Primary School | 3.5 | Participation | |||
40 | James W | 3 | Kallista Primary School | 3.5 | Participation | |||
41 | Lucas M | 3 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
42 | Brodie M | 3 | Kallista Primary School | 3 | Participation | |||
43 | Archer L | 6 | Healesville Primary School | 3 | Participation | |||
44 | Simone M | 4 | The Basin Primary School | 3 | Participation | Girls Bronze | ||
45 | Jarrod B | 6 | Mount Evelyn Primary School | 3 | Participation | |||
46 | Blake A | 6 | Mount Evelyn Primary School | 3 | Participation | |||
47 | Jack L | 4 | The Basin Primary School | 3 | Participation | |||
48 | Mia L | 6 | Healesville Primary School | 2.5 | Participation | |||
49 | Brad W | 3 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 2.5 | Participation | |||
50 | Grace C | 2 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 2.5 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
51 | Asha H | 2 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 2.5 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
52 | Tristan M | 3 | Mount Evelyn Primary School | 2.5 | Participation | |||
53 | Xin S | 6 | Healesville Primary School | 2.5 | Participation | |||
54 | Audrey Y | 2 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 2.5 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
55 | Ru B | 3 | Healesville Primary School | 2.5 | Participation | |||
56 | Pat M | 3 | Healesville Primary School | 2.5 | Participation | |||
57 | Tom D | 4 | Kallista Primary School | 2.5 | Participation | |||
58 | Frazer B | 2 | The Basin Primary School | 2.5 | Participation | Grade Prep-2 =Bronze | ||
59 | Lewis D | 6 | Healesville Primary School | 2 | Participation | |||
60 | Mitchell S | 3 | Healesville Primary School | 2 | Participation | |||
61 | James D | 2 | Mount Evelyn Primary School | 2 | Participation | |||
62 | Jazz W | 4 | Mount Evelyn Primary School | 1.5 | Participation | |||
63 | Brayden S | 3 | Mount Evelyn Primary School | 1.5 | Participation | |||
64 | Venna C | 4 | Mount Evelyn Primary School | 1.5 | Participation | |||
65 | Isaac B | 1 | The Good Shepherd Lutheran Primary | 1.5 | Participation | |||
66 | Kieran M | 3 | Healesville Primary School | 1.5 | Participation | |||
67 | Shaun M | 3 | The Basin Primary School | 1 | Participation | |||
68 | Christian P | 2 | Mount Evelyn Primary School | 1 | Participation | |||
Place | Name | Score | ||||||
1 | THE GOOD SHEPHERD LUTHERAN | 24 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | RANGEVIEW PRIMARY SCHOOL | 17.5 | ||||||
3 | THE BASIN PRIMARY SCHOOL | 17 | ||||||
4 | MOUNT EVELYN PRIMARY SCHOOL | 16 | ||||||
5 | KALLISTA PRIMARY SCHOOL | 14.5 | ||||||
6 | HEALESVILLE PRIMARY SCHOOL | 13.5 | ||||||
7 | CROYDON HILLS PRIMARY SCHOOL | 9.5 | ||||||
8 | MILL PARK PRIMARY SCHOOL | 6.5 | ||||||