Place | Name | Grade | School | Score | State Final Qualifications | Certificates | Medals/Trophy | |
1 | Kai Jie S | Y9 | Box Hill HS | 6.5 | Secondary Open | High Distinction | Star Of The Tournament trophy | |
2 | Nathan C | Y11 | Melbourne Grammar | 6.5 | Secondary Open | High Distinction | Year 11-12 Gold | |
3 | Charlie A-W | Y11 | Melbourne Grammar | 6 | Secondary Open | High Distinction | Year 11-12 Silver | |
4 | Thomas P | Y7 | Lyndale SC | 5.5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 Gold | |
5 | Michael K | Y11 | Koonung SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
6 | Jacob C | Y11 | Melbourne Grammar | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
7 | Vukasin U | Y11 | Lyndale SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
8 | Monty A | Y11 | Melbourne Grammar | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
9 | Alexander T-B | Y11 | Melbourne Grammar | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
10 | Johnny H | Y7 | Lyndale SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 7-8 Silver | |
11 | Hassain R | Y10 | Lyndale SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 9-10 Gold | |
12 | Paul R | Y11 | Lyndale SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
13 | Joshua O | Y12 | Lyndale SC | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
14 | Chris Z | Y11 | Melbourne Grammar | 5 | Secondary Open | Distinction | Year 11-12 =Bronze | |
15 | Tim B | Y9 | Box Hill HS | 4.5 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 Silver | |
16 | Alexander E | Y11 | Melbourne Grammar | 4.5 | Secondary Open | Credit | ||
17 | Justin McG | Y8 | Box Hill HS | 4.5 | Secondary Open | Credit | Year 7-8 Bronze | |
18 | Simon O'S | Y10 | Melbourne Grammar | 4.5 | Secondary Open | Credit | Year 9-10 Bronze | |
19 | Joel S | Y9 | Melbourne Grammar | 4 | Credit | |||
20 | William M | Y9 | Melbourne Grammar | 4 | Credit | |||
21 | Daniel Y | Y12 | Lyndale SC | 4 | Credit | |||
22 | Shevin T | Y11 | Melbourne Grammar | 4 | Credit | |||
23 | Brandon C | Y9 | Patterson River SC | 4 | Credit | |||
24 | Kani B | Y7G | Sacred Heart Girls' | 4 | Secondary Girls | Credit | Girls Gold | |
25 | Will R | G10 | Melbourne Grammar | 4 | Credit | |||
26 | Kenny V | Y11 | Koonung SC | 4 | Credit | |||
27 | Dimitri N | Y10 | Scoresby SC | 4 | Credit | |||
28 | Mike C | Y7 | Koonung SC | 4 | Credit | |||
29 | Luke D | Y9 | Box Hill HS | 4 | Credit | |||
30 | Lachlan P | Y9 | Koonung SC | 4 | Credit | |||
31 | Helena W | Y8G | Sacred Heart Girls' | 4 | Secondary Girls | Credit | Girls Silver | |
32 | Riley S | Y7 | Kingswood College | 4 | Credit | |||
33 | Ethan P | Y9 | Melbourne Grammar | 4 | Credit | |||
34 | Tony C | Y11 | Koonung SC | 3.5 | Participation | |||
35 | Adam W | Y10 | Scoresby SC | 3.5 | Participation | |||
36 | Jonathon L | Y11 | Koonung SC | 3.5 | Participation | |||
37 | Ben L | Y9 | Patterson River SC | 3.5 | Participation | |||
38 | William P | Y9 | Patterson River SC | 3.5 | Participation | |||
39 | Ryan D | Y9 | Melbourne Grammar | 3.5 | Participation | |||
40 | Chantelle P | Y7G | Sacred Heart Girls' | 3 | Secondary Girls | Participation | Girls =Bronze | |
41 | Stephen C | Y10 | Scoresby SC | 3 | Participation | |||
42 | Steven Z | Y7 | Kingswood College | 3 | Participation | |||
43 | Xavier G | Y10 | Patterson River SC | 3 | Participation | |||
44 | Matthew P | Y11 | Koonung SC | 3 | Participation | |||
45 | Stuart M | Y9 | Box Hill HS | 3 | Participation | |||
46 | Christian G | Y9 | Melbourne Grammar | 3 | Participation | |||
47 | Patrick N | Y8 | Lyndale SC | 3 | Participation | |||
48 | Jonathan A | Y11 | Melbourne Grammar | 3 | Participation | |||
49 | William C | Y10 | Melbourne Grammar | 3 | Participation | |||
50 | Marcus P | Y10 | Scoresby SC | 3 | Participation | |||
51 | Carol T | Y11G | Sacred Heart Girls' | 3 | Secondary Girls | Participation | Year 11-12 =Bronze | |
52 | Daniel McL | Y7 | Koonung SC | 3 | Participation | |||
53 | Andrew W | Y9 | Box Hill HS | 3 | Participation | |||
54 | Andy H | Y9 | Scoresby SC | 2.5 | Participation | |||
55 | James C | Y9 | Melbourne Grammar | 2.5 | Participation | |||
56 | Ben F | Y7 | Koonung SC | 2.5 | Participation | |||
57 | Sam U | Y9 | Scoresby SC | 2.5 | Participation | |||
58 | Monica G | Y10G | Sacred Heart Girls' | 2 | Participation | |||
59 | Emily H | Y8G | Sacred Heart Girls' | 2 | Participation | |||
60 | Daniel S | Y7 | Koonung SC | 2 | Participation | |||
61 | Jessica S | Y8G | Sacred Heart Girls' | 2 | Participation | |||
62 | Josh A | Y9 | Scoresby SC | 2 | Participation | |||
63 | Cathy W | Y7G | Sacred Heart Girls' | 2 | Participation | |||
64 | Jasmine B | Y8G | Sacred Heart Girls' | 2 | Participation | |||
65 | Will F | Y10 | Melbourne Grammar | 2 | Participation | |||
66 | Brinda S | Y7G | Kingswood College | 2 | Participation | |||
67 | David L | Y8 | Patterson River SC | 1.5 | Participation | |||
68 | Elody T | Y10G | Sacred Heart Girls' | 1 | Participation | |||
69 | Emily R | Y8G | Sacred Heart Girls' | 1 | Participation | |||
70 | Verena Y | Y7G | Sacred Heart Girls' | 1 | Participation | |||
71 | Matt B | Y9 | Scoresby SC | 1 | Participation | |||
72 | Tyler E | Y9 | Scoresby SC | 1 | Participation | |||